7 sie 2013

Torebka i kalosze czyli nowa szkoła jogi


Autor: Lucy Edge
Wydawnictwo: Zysk i Spółka
Okładka: miękka
Ilość stron: 316
Rok wydania: 2012Bohaterką książki jest sama autorka, która opisuje swoje życie po przeprowadzce z wielkiego Londynu do małej miejscowości Norfolk. Cała historia kręci się wokół jogi, która odgrywa bardzo znaczącą rolę w życiu Lucy. Autorka jest prawdziwą znawczynią jogi zarówno od strony fizycznej jak i duchowej. Dzięki jodze nie tylko się relaksuje ale również poznaje wspaniałe kobiety z którymi się przyjaźni Kawowe Guru (Londyn) i Złe Kobiety (Norfolk).  Całe jej życie tak naprawdę obraca się wokół jogi, nawet wtedy gdy okazuje się,że medycyna nie daje jej szans na zajście w ciążę szuka pomocy w jodze.  To jak radzi sobie z tym,że nie zostanie matką zawdzięcza jodze i duchowemu oświeceniu. Jedyne co może przeszkadzać w książce to brak znajomości jogi i wszystkich pozycji, czakr i wszystkich aśramów :). Jednak mnie to specjalnie nie przeszkadzało, książkę przyjemnie się czyta, kibicuje w myślach autorce by w końcu zaznała szczęścia. 
Książka ma też przekaz,że czas ucieka i nie można wciąż odkładać myśli o dzieciach na później na odpowiedni moment. Ponieważ gdy ten moment nadejdzie może być już za późno.

Podpis

3 komentarze:

  1. Właśnie. W zasadzie to nie ma dobrego czasu na dzieci, bo zawsze jest albo a mało pieniędzy, albo czasu, albo strach. W ten sposób można przegapić najcudowniejsze chwile swojego życia.

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawa książka, taka życiowa...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)