14 paź 2013

Jaskółki

Autor: Agnieszka Jurek
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Mila
Ilość stron: 24
Rok wydania: 2007Ja k pisze wydawnictwo Mila- te małe książeczki, Jaskółki, nie są zwiastunami wiosny, lecz zapowiedzią znakomitej zabawy w czasie nauki języka obcego!


Cora - bohaterka tych książeczek dzięki jaskółkom poznała angielski i niemiecki.Seria Jaskółki składa się w sumie z 4 książek 3 zostały wydane w języku angielskim i 1 w niemieckim. Bohaterką serii jest Cora, pomaga ona małemu czytelnikowi w poznawaniu świata języków obcych. Opowiada ona o sobie i swojej rodzinie. Moja córka już trochę angielskiego "liznęła" w przedszkolu więc taka książeczka gdzie może sobie powtórzyć usłyszane słówka to frajda. Nie duża ilość tekstu to miła forma, która zachęci dziecko do czytania. Kolorowe i wyraźne ilustracje towarzyszą całej historii i tworzą zgraną całość.  W książeczce po angielsku Cora opowiada o tym jako opiekowała się 2 psami, które dostała pod opiekę od pani weterynarz. gdy ta wyjechała na wakacje Natomiast w niemieckiej  poznajemy przepis na przygotowanie idealnych jajek.
Nie znasz niemieckiego, niezbyt idzie ci angielski? Nic się nie dzieje jest możliwość przesłuchania tekstu na stronce http://www.clonium.de/jaskolki_audio.html. Oprócz wersji audio znajdziemy również słowniczek pod każdą z książeczek. Przesłuchanie wersji audio daje nam pewnośc,że dziecko nauczy się prawidłowej wymowy :)

Podpis

6 komentarzy:

 1. fajne te ksiażeczki, bardzo pomyslowe... i ktoś wpadł na fajny pomysł ze można przesłuchać tekst na stronce...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez tego tłumaczenia mogłoby być ciężko... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z niemieckim nie dałabym sobie rady...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. błagam nawet nie mów ja jak usłyszałam wersje audio nie ma szans żebym przeczytała :)

   Usuń
 4. Może kiedyś się przyda u nas.

  OdpowiedzUsuń
 5. musze pomyslec dla moich dziewczynek cosik takiego :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)