15 paź 2013

Pstryk! jak oszczędzać energię


Autor: Nuria i Emar Jimenez
Wydawnictwo: Biobooks
Okładka: twarda
Ilość stron: 36
Rok wydania: 2010
Seria: Dbamy o nasza planetę. Nie sami -z rodzicamiKsiążka ta została przygotowana w ramach międzynarodowej koedycji i została wydana jednocześnie w wielu krajach Europy. Pstry! jest książką edukacyjną zarówno dla dzieci jak i ich rodziców oraz nauczycieli. porusza ona bardzo ważny temat ekologi i jest to jedyna taka propozycja na polskim rynku.Książka napisana jest w ciekawy i zrozumiały sposób a poprzez zabawę uczy szacunku do natury.
Książka podzielona  jest na trzy części:
pierwsza część wprowadza dziecko w zagadnienie. Dziecko dowiaduje się jakie są rodzaje energii, skąd bierze się energia. Poznaje też alternatywne sposoby pozyskiwania energii a także sposoby jak zmniejszyć użycie energii w domu.
druga część to Zrób to sam a w nim  instrukcja wykonania ekologicznej zabawki lub doświadczenia w książce Pstryk!.. znajdziemy instrukcję wykonania piekarnika słonecznego, telefonu bez prądu a także zadanie by zastanowić się jak dużo marnujemy energii w domu.
trzecia część  to Podręcznik rodzica w którym znajdziemy praktyczne porady jak wytłumaczyć w prosty sposób by dziecko zrozumiało o czym jest książeczka.

Dzięki temu świetnemu połączeniu otrzymujemy książeczkę edukacyjną, która wywołuje u dziecka zainteresowanie a zarazem porusza bardzo ważny temat ekologi. Podoba mi się takie połączenie piękne ilustracje, ważny temat i co najważniejsze dział Zrób to sam , gdzie dziecko może samo wykonać ekologiczną zabawkę.
Cała seria składa się z 4 książeczek:
Pstryk! jak oszczędzać energię
Fuj! Jak mniej śmierdzieć
Plusk! Jak oszczędzać wodę
Uff! Jak dbać o powietrze
Podpis

5 komentarzy:

 1. Ale pomysłowo wszystko zostało przedstawione

  OdpowiedzUsuń
 2. o i to mi sie podoba:) od malenkiego powinno sie dziecku tlumaczyc, co robic zeby dbac o srodowisko i uczyc oszczedzania energii, tutaj tez fajnie pisza http://bit.ly/19viuO1 jak zaczac swoja przygode z ekologia. pomyslec ze to tylko kilka prostych krokow, a moga tyle zmienic i to nie tylko w naszym zyciu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faja książeczka, muszę za nią popatrzeć dla mojego Potfforra starszego

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzie Ty kupiłaś tę książeczkę?
  Cała seria przydałaby mi się w pracy w szkole. Mamy dwa oddziały zerowe, ale i z pierwszakami można by pracować z tymi pozycjami.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)