13 mar 2014

Wybory

Autor: Ruta Sepetys
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Ilość stron: 336
Okładka: miękka 
Rok wydania: 2014

Nowy Orlean Dzielnica Francuzka lat pięćdziesiątych. To tutaj wraca matka Josie do pracy prostytutki w słynnym domu Willie Woodley. Josie ma wtedy 7 lat ale dość szybko się usamodzielnia i w wieku 8 lat zamieszkała na pietrze w księgarni gdzie dorabiała. Oprócz tego sprząta w domu publicznym gdzie pracuje jej matka.
Poznajemy ją w wieku 17 lat gdy ma dość bycia postrzegana jako córka prostytutki. Nie tak łatwo się odciąć od tego mimo, że dziewczyna jest przeciwieństwem swojej matki to i tak wszyscy widzą w niej tylko córkę prostytutki. Marzy o tym by wyrwać się z Nowego Orleanu nie ma się co dziwić bo skoro od własnej matki słyszy się, że przez nią zmarnowała najlepsze lata w swoim zawodzie.

Josie pomimo przeciwności stara się walczyć o swojej lepsze jutro i o to by wieść normalne życie bez łatki córki prostytutki. Powoli wplątuje się w sieć kłamstw od jednego do następnego, co pociąga za sobą złe decyzje. Niestety wszystko to co robi matka odbija się na jej bezpieczeństwie i na decyzjach jakie podejmuje. Czy Josie uda się w końcu wyrwać z Nowego Orleanu i rozpocząć upragnione życie z dala od matki? Czy sieć kłamstw i złych decyzji sprawi, że zostanie i podąży w ślady matki? No tego zdradzić wam nie mogę musicie przekonać się sami.

Przekaz ksiązki jest bardzo jasny i prosty  Wybory - to od nich zależy nasze życie. Niby takie oczywiste prawda? A ile rzeczy i osób wpływa na to jakie podejmujemy wybory w naszym życiu. Jak ważne jest by mieć oparcie w bliskich i nie koniecznie musi to być rodzina.


Książka bierze udział w wyzwaniach
2014 rok z 52 książkami
Pod hasłem
Klucznik
Podpis

12 komentarzy:

 1. bardzo fajnie się czytało tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. literatura wciągająca :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. wkuferku początek mi się ciężko czytało ale później już ok

  ewanka zależy od dnia :)

  kinga nawet całkiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Aguś - jakoś nie mogę tej książki przełknąć :]

  OdpowiedzUsuń
 5. Zebra normalne nie każda książka jest dla każdego

  OdpowiedzUsuń
 6. czytanie poszerza wyobraznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. A mnie ciekawi , tyle że nie wiem czy jak zacznę to czy skończę :p

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się ostatni akapit Twojej notki. Niby wszystko jasne i proste, tylko jeszcze trzeba to sobie uświadomić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. ale przepiękna okładka :) naprawdę, oczu nacieszyć nie mogłam :) to nic że początek ciężki, ważne że później jakoś poszło :)
  /klucznik: dodaję +1 pkt za autor jest kobietą

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapraszam Cię do zabawy/wyzwania pt "gatunkowy miesięcznik". Mam nadzieję ,że się spodoba ;)
  http://przeczytane-slowa.blogspot.com/2014/04/gatunkowy-miesiecznik-podsumowanie.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)