9 kwi 2014

Emilka Piórko i zaczarowane drzwi
Autor: Holly Webb
Wydawnictwo: Znak emotikon
Ilość stron: 192
Okładka: miękka 
Rok wydania: 2014
Seria: Emilka Piórko

Emilka Piórko ma 10 lat, mieszka z rodzicami i 3 rodzeństwa w pięknym starym domu pełnym starych obrazów i luster. Czasem zdarza się , że widzi różne rzeczy, których oprócz niej nikt nie widzi np postać w lustrze na piętrze która nie jest jej odbiciem, drzwi do sypialni sióstr zmieniające kolory,  Wkrótce dowiaduje się, że nie jest biologiczną córką swoich rodziców a oni są magicznymi istotami. Bardzo to przeżywa i jej emocje sprawiają, że przedostaje się przez magiczne drzwi, których w domu jest całe mnóstwo do świata wróżek. Tam porywają ją złe wróżki. Czy będzie bezpieczna? Czy ktoś zdąży ją uratować zanim zje zaczarowane owoce i utknie tam na zawsze?

Jest to pierwsza książka Holly Webb jaką czytałam i muszę przyznać bardzo miło mi się ją czytało. Książka przeznaczona jest na pewno dla starszych dziewczynek bo Michasia stwierdziła, że za dużo czytania i obrazków brak. Dzieciaczki, które czytają już samodzielnie nie powinny mieć problemów bo czcionka jest dość duża,przejrzysta i naprawdę szybko się czyta.


Książka niesie tez ważne przesłanie nie ważne kim jesteśmy, jak wyglądamy, czy nasi rodzice są biologiczni czy adopcyjni ważna jest rodzina. Ważna jest miłość jaka jest między członkami rodziny, że nie tylko więzy krwi tworzą rodzinę ale więzy emocjonalne jakie łączą członków rodziny.

Kod uprawniający do upustu -40%


Książka bierze udział w wyzwaniach
Odnajdź w sobie dziecko 
2014 rok z 52 książkami
Czytam opasłe tomiska
Klucznik

Jasna strona mocy
4 komentarze:

  1. Niestety wyrosłam z dziecka, a wnuków jeszcze się nie spodziewam. Ale książka ładna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie musisz poznać inne serie Holly Webb :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)