15 kwi 2014

Gdy budzi się dusza


Autor: Cindy Woodsmall
Wydawnictwo: WAM
Ilość stron: 436
Okładka: miękka 
Rok wydania: 2014
Seria: Labirynty. Kolekcja Prozy
Są takie książki na które czeka się z niecierpliwością i wypatruje informacji kiedy będą.Ja miałam to szczęście, że dwie pierwsze części czytałam jedna po drugiej i tylko na ostatnią czekałam najdłużej. Gdy przyszła paczka od Wydawnictwa Wam od razu zabrałam się za czytanie. Pewnie skończyłabym ją w jeden dzień ale no nie dało rady. Jedno wam powiem opłacało się czekać.

Jest to trzeci tom sagi Cindy Woodsmall o Amiszach.
Hannah  po traumatycznych przeżyciach w końcu ułożyła sobie życie. Pracuje w klinice u doktora Lehmana, prowadzi spotkania dla Amiszek, uczy się w szkole pielęgniarskiej. Razem z Martinem, z którym się związała wychowuje dzieci jego siostry, która je porzuciła. Jednak jej szczęście zostaje zachwiane gdy odbiera telefon od swojej siostry Sarah z prośbą o przyjazd. Hannah przyjeżdża na kilka dni do Owl's Perch. Po przyjeździe okazuje się, że stan Sarah jest dużo poważniejszy niż wszyscy myśleli i potrzebna jest pomoc psychiatry.

Hannah spotyka również Paula swoją dawną miłość, który podczas jej nieobecności zaprzyjaźnił się z jej bratem Lukiem. Hannah i Paulowi udaje się dojść do porozumienia, wytłumaczyć sobie wszystko i co najważniejsze wybaczyć. Po tym wszystkim okazuje się,że uczucie które ich łączyło nie umarło ale nadal trwa i jest bardzo mocne jednak Hannah jest już w związku z Martinem no i jeszcze jest Kevin i Lisa.
Autorka nie zapomina również o przyjaciołach Hannah i im również towarzyszymy przy wyborach,które muszą podejmować. Dowiadujemy się co postanawia Matthew Esh I Elle w związku ze swoim ślubem. Poznajemy dalsze losy Luka i Mary towarzyszymy im gdy zostają rodzicami.
Jak Hannah poradzi sobie z budzącymi się powtórnie uczuciami do Paula? Którego mężczyznę wybierze?
Czy uda się jej w końcu ułożyć relację z Daed?
Musicie wybaczyć ale wam tego nie zdradzę, sama byłam ciekawa jak to wszystko się skończy. Książka jest naprawdę rewelacyjna. Uświadamia nam,jak ważne w życiu jest by umieć przebaczać, by żyć w zgodzie z samym sobą. No i chyba najważniejsze, że nie ważne kim jesteśmy, gdzie mieszkamy ważne by zawsze być sobą i nie robić nic  wbrew sobie.

Książka bierze udział w wyzwaniach
2014 rok z 52 książkami
Jasna strona mocy


Podpis

4 komentarze:

 1. w wolnej chwili.. może przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na mnie tyle książek czeka że nie wiem kiedy to wszystko przeczytam :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie zapisuję. Może w wolnej chwili przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale mnie nakręciłaś na tą sagę :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)