10 kwi 2014

Hipacy chce się zakochać


Autor: Katarzyna Ziemnicka
Wydawnictwo: Literatura
Ilość stron: 56
Okładka: twarda
Rok wydania: 2013

Kto z nas nie chciałby się zakochać? Do tego samego wniosku doszedł pewnego dnia Hipacy.
Nasz bohater jest specjalistą od skarg i wniosków na poczcie, więc już na wstępie trochę marne szanse na spotkanie tej jedynej. No ale od czego ma się znajomych i ich pomysły. Stefan przyjaciel Hipacego zaraz rusza mu z pomocą i wpadają na pomysł, by czytać imiona adresatek a gdy on poczuje to coś wtedy złoży wizytę wybranej kotce.

Na pierwszy ogień Hipacy udaje się do Ignacji z ulicy Mlecznej, wyobrażał sobie ją jako delikatną, kulturalną i pełną gracji kotkę. Hmm niestety na miejscu Ignacja okazała się jakże inna od jego wyobrażeń, zamiast delikatnej i kulturalnej  zastał wyniosłą i zimną kotkę.
Następna jest Lukrecja sama słodycz jak myślał Hipacy ale także i tu czekało go rozczarowanie. Lukrecja nie była taka jak sobie wyobrażał oj nawet bardzo :). Później była jeszcze Hortensja ale zamiast niej poznał jej dwie siostry :),potem  policjantka. W końcu po tylu nie powodzeniach Hipacy postanawia za namową Stefana poszukać kandydatki w internecie. No ale żeby dobrze wypaść na radce to i owo podkoloryzuje, umawia się na randkę z Gryzeldą. Niestety randka okazała się okropnym niewypałem i wszystkie kłamstwa wyszły na jaw. Po tym wszystkim Hipacy dochodzi do wniosku, że skupi się na karierze i przygotowaniach do Dnia Znaczka, którego jest organizatorem.
I stał się cud bez specjalnego szukania poznaje cudowną kotkę ale nie ma tak dobrze, spotyka wszystkie kotki u których był. Jak się domyślacie nie było to zbyt miłe spotkanie wybranka ucieka i Hipacy zostaje sam.Jednak nie poddał się i na następny dzień udał się do księgarni gdzie pracowała Małgosia.
Czy uda mu się przekonać Małgosię by dała ma jeszcze szansę? Tego dowiecie się z książki :)

Książka niesie ważne przesłanie :). Miłość sama nas odnajdzie, a szukanie jej na siłę sprawi że można wpaść w niezłe tarapaty. Poza tym nie powinno się też kłamać bo i to tak wyjdzie na jaw a konsekwencje nie będą wcale miłe.
Jasna strona mocy

Podpis

3 komentarze:

  1. O coś ciekawego :)
    Temat wydaje się być poważny, ale czuję, że potraktowany jest z humorem :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)