16 maj 2014

Czytam sobie - Poziom 2Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2013


Robot Robert został zrobiony przez Pana Polikarpa z wiadra, worka, papieru, piłki, rury od elektroluksa, garstki słomy i kordonka. Robert był robotem od brudnej roboty, robił to co dawał mu dyrektor do roboty. Robot prał, prasował, segregował papiery, sprzątał, pastował buty i robił całą masę innych rzeczy.
Pewnego razu jego serce zastukało mocno stuk-puk i Robert postanowił wziąć urlop i wyjechał nad Ocean. Jego śladem poszły wszystkie roboty, które były w fabryce. Podczas nieobecności Roberta pan Polikarp sam wszystko sprzątał :) A co porabiał wtedy Robert? Odpoczywał nad Oceanem ale tęsknił za domem.
Po tym wszystkim oboje stwierdzili,urlop jest super ale i robota ma sens.Autor: Joanna Olech
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2013

Mija rok, od kiedy Tytus jest detektywem. Z tej okazji upiekł tort lecz niestety nie dane mu go będzie zjeść.Okazuje się,że Kot Zorro mały urwis znikł i rodzina się o niego martwi. Tytus razem ze swoim kompanem Korkiem wyruszają na poszukiwanie małego kotka. Szukając małego zaginionego trafiają do cyrku. Czy znajdą małego Kotka Zorro? Książeczka też niesie przesłanie, że powinniśmy zawsze informować rodziców o tym gdzie idziemy by się nie martwili.


Świetne ilustracje są uzupełnieniem tekstu.Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, oprócz tego po bokach stron ramki z wyrazami pomagają sylabizować. Książeczki świetne dla dzieciaczków które już mniej więcej umieją już czytać samodzielnie ale do czytania młodszym dzieciom też  się rewelacyjnie spisuje. 
Książka bierze udział w wyzwaniach


Podpis

4 komentarze:

  1. Ja się właśnie zachwycam nowymi książeczkami z serii "Czytam sobie. Fakty". Są świetne. Koniecznie muszę znaleźć poprzednie tytuły.

    OdpowiedzUsuń
  2. a ja bym chciała takiego robota :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)