13 lip 2014

Emilka Piórko i gwiezdne schody

Autor: Holly Webb
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Ilość stron: 192
Okładka: miękka 
Rok wydania: 2014
Seria: Emilka PiórkoEmilka Piórko wciąż przeżywa to, że została adoptowana przez rodzinę wróżek. Sytuację pogarsza wiadomość, że mama jest w ciąży i na dodatek razem z tatą ukrywali przed dziećmi. Emilka obawia się, że gdy pojawi się dziecko ona przestanie być kochana i już nie będą jej chcieli. Ucieka na noc do swojej koleżanki Martyi tam w czasie snu przybywa do niej Atnis i chce ją zabrać do świata wróżek, mówiąc że rodzicie jej nie kochają i nie jest im potrzebna. Emilka wraca do domu na drugi dzień, jednak nie może przestać myśleć o swojej biologicznej mamie. Z pomocą przychodzi Robert i zabiera ją w pewne miejsce i spotkała biologiczną matkę. Ewa (mama wróżka ) zabiera Emilkę z powrotem do domu, wkrótce wyrusza razem z mamą do świata wróżek by urodziło się dziecko. Po przejściu do świata wróżek Emilkę odwiedza Atnis, która wraca po narodzinach Róży. Jak skończy się ta wizyta? Czy wrócą bezpiecznie do domu i czy Atnis da im w końcu spokój?

Jest to ostatni tom serii o Emilce Piórko i jej rodzinie, wszystkie sprawy zostają wyjaśnione. Emilka w końcu "przetrawiła" informację, że  nie jest biologiczną córką i nie jest wróżką. Oswaja się również ze swoja mocą :). co ważne podobnie jak w poprzednich tomach pokazano jak ważna jest rodzina i wzajemna miłość. Jak zawsze Emilka może liczyć na pomoc swoich sióstr, brata a także rodziców. 
W tym tomie również wiele się dzieje więc nikt nie będzie się nudził.

Książka bierze udział w wyzwaniach:

Podpis

2 komentarze:

  1. Z chęcią odnalazłabym w sobie dziecko przy takiej lekturze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że wszystko kończy się poprawnie i fajnie, że książka uczy dzieci wartości, jakimi są rodzina i wzajemna miłość.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)