11 lip 2014

Emilka Piórko i skrzynia czarów

Autor: Holly Webb
Wydawnictwo: Znak emotikon
Ilość stron: 192
Okładka: miękka 
Rok wydania: 2014
Seria: Emilka Piórko
Emilkę Piórko już znacie gościła u nas już dwukrotnie i tak jak w poprzednich dwóch tomach w tym również dużo się dzieje. Tym razem Emilka odkrywa, że ma zdolności magiczne i potrafi z okruszków babeczki czekoladowej wyczarować myszkę.  Młodszy brat Emilki Robert postanawia zaopiekować się Ciastkiem ( imię jak znalazł dla małego amatorka ciastek ).  Niestety między jej starszymi siostrami dochodzi do konfliktu, Laura zaczyna spotykać się z kolegą ze szkoły. Jednak w  Emilce, Robercie  i Lili nowy kolega ich siostry wywołuje niepokój i nie budzi zaufania. Zastanawiają się czemu zawsze przychodzi co nich kiedy ich rodzice są zawsze zajęci i czemu Laura, która na początku za nim nie przepadała od kilku dni świata poza nim nie widzi. Jak się później okazuje Dantis pochodzi ze świata wróżek. Laura nie wie, że grozi jej poważne niebezpieczeństwo. Zostaje porwana do świata wróżek na ratunek rusza rodzeństwo, niestety Lilia zostaje ofiarą czaru jaki rzucił Dantis i nie może się ruszać. Do świata wróżek wyrusza Emilka, Robert i Sasza wróżka wodna, którą uratowała Emilka. Jak wszystko się skończy? Czy rodzeństwo wróci bezpiecznie do domu w komplecie? Co z Dantisem czy poniesie konsekwencję swoich czynów?
No cóż przeczytajcie książkę :)Trzeci tom podobnie jak dwa poprzednie szybko się czyta :) Duże litery, spore odstępy akurat dla młodego początkującego pożeracza książek :). Jak w poprzednich tomach pokazane jest jak ważna jest rodzina i to, że nawet w najtrudniejszych momentach i po kłótniach można na siebie liczyć. Jak można wszystko zgrabnie i cicho załatwić między sobą tak by rodzice nie wiedzieli. Jednym słowem rodzeństwo ma moc.
Dziewczynki, które lubią opowieści o wróżkach na pewno nie będą zawiedzione bo dużo się tu dzieje.


Książka bierze udział w wyzwaniach:
Podpis

5 komentarzy:

 1. Musze wszystkie 4 przeczytać :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż żal, że nie jestem już dzieckiem (od bardzo dawna). Takie piękne teraz te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie czytałam nigdy, ciekawie sie prezentuje:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj kusi kusi - z chęcią bym przeczytała :]

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym musiała sama przeczytać choć jeden tom, bo nie wiem co myśleć o serii.
  Właściwie to raz jestem do niej dobrze nastawiona, a innym razem mam wrażenie, że może być nieco męcząca (nie wiem czy to dobre słowo).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)