10 lip 2014

Kacper Niewypał - Co?Dziennik pomyłek

Autor: Stephan Pastis
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Ilość stron: 288
Okładka: miękka
Rok wydania: 2014

Seria: Kacper Niewypał
Powiem tak nie da się nie lubić Kacpra Niewypała :) no po prostu się nie da. Jest zakręcony jak ruski termos :P. Uwielbiam ilustracje w tych książkach bo jak dla mnie więcej przekazują ilustracje czarno-białe a te są po prostu rewelacyjne nie jednokrotnie wywoływały u mnie napad śmiechu. Masłomobil bije wszystko inne na głowę :D nie wiem skąd autor czerpie pomysły ale są genialne.Jak już wiecie z poprzedniej części Kacper prowadzi Agencje Detektywistyczną Totalny Niewypał, jednak już nie w garderobie swojej mamy ale w szklarni swojej ciotecznej babci. Kacper przeprowadził się z mamą gdy straciła pracę, niestety Kacper w związku z tym stracił swój Kacpromobil i skończył z Masłomobilem :).
Jedyne co działa bez zarzutu to Kacrpolinia a Kacper jak przystało na detektywa ma ręce pełne roboty. Opróćz codziennych dochodzeń zajmuje go również międzyszkolny konkurs detektywistyczny w którym ma zamiar wziąć udział. Jednak nie obędzie się bez kłopotów w które Kacper wpada co chwilę a jak zwykle winą za wszystkie swoje problemy obarcza ZOMBI (Złowroga Osoba Mistrzyni Brudnej Intrygi ) czyli Karina Corrida.


Nie będę am zdradzać do czego posuwa się Kacper by udowodnić, że jest najlepszym detektywem i nikt inny oprócz niego nie rozwiąże zagadki. Czasem jego rozumowanie sprawia, że opadają ręce i nogi :P no ale to chyba cały urok Kacpra :). Jeżeli zaś chodzi o naszego kochanego misia Totala to biedak zszedł ciut na drugi plan na dodatek biedak prześladowany jest przez ptaka ciotecznej babci. Jego miejsce jako pomocnika zajmuje babcia Kacpra.
Tym razem Kacpra dostaliśmy jako zwykły dziennik a  nie jak ostatnio w formie notatnika. Jeżeli szukacie rozrywki, chcecie się pośmiać polecamy zdecydowanie Kacpra Niewypała . Przy nim można się pośmiać i popatrzeć na świat z perspektywy detektywa :P.

Książka bierze udział w wyzwaniach:

Podpis

4 komentarze:

 1. Dla takiego Kacpra warto by odnaleźć w sobie dziecko :)
  Wpadnij do mnie. Akcja czytelnicza :) http://monweg.blog.onet.pl/2014/07/09/podaj-dalej-czyli-ksiazka-w-podrozy-odblask/

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę o adres mailowy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tę książkę sama chętnie bym przeczytała. Ot tak, dla zabawy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)