26 lip 2014

Zabawka diabła

Autor: Matt Ritchel
Wydawnictwo: Akurat
Ilość stron: 527
Okładka: miękka
Rok wydania: 2014
"Co piętnaście lat podwaja się liczba osób cierpiących na poważne zaniki pamięci. Produkcja pamięci komputerowych podwaja się co dwa lata. Między tymi faktami istnieje silniejszy związek, niż ktokolwiek byłby gotów przypuszczać."
Nat Idle jest dziennikarzem śledczym oraz blogerem. Jego babcia przebywa w domu opieki ponieważ cierpi na demencję starczą. Podczas wspólnego spaceru w parku, ktoś do nich strzela a to dopiero początek "góry lodowej". Szukając śladów prześladowców Nat odkrywa gigantyczną aferę w którą  jak się okazuje wplątana jest jego babcia. Klucz do rozwiązania afery ukryty jest we wspomnieniach babci ale tutaj pojawia się problem Lane nie wiele wie i pamięta. Każda następna informacja jaką odkrywa Nat powoduje, że staje się celem nr jeden i znów próbują go zabić. A, że to bohater główny wiadomo skutek marny :). Co odkryje Nat? Jaką rolę w tym wszystkim odegrała jego babcia Lane? Tego wam nie zdradzę :) przeczytajcie sami.

Książka kierowana jest do facetów ale kobiety również będą zadowolone :). Mnie zwabiła okładka i to oko eh a mówią, że okładka nie ważna :P. A w książce znajdziemy sporo akcji, czasem wręcz akcja akcję pogania, mamy strzelanie, pościgi i dużo tajemnic. Ale przede wszystkim autor opisał świetnie relacje między Natem i Lane, podkreślił jak ważne jest to by spędzać czas ze swoimi dziadkami. Lane skradła mi serce świetna starsza pani z humorem i z tym czymś co łapie za serce. Uświadamia, że wiele się można dowiedzieć i nauczyć od takich osób. A jak to robi? Pokazuje co się stanie gdy za dużo czasu spędza się przy komputerze :P oj tak co nas może czekać i uwierzcie nie jest to różowa przyszłość. Więcej wam nie zdradzę i czekam na następne tomy z Natem, mam nadzieję że okładka również będzie świetna i przyciągnie wzrok.

Książka bierze udział w wyzwaniach:

Podpis

2 komentarze:

  1. Dla mężczyzn powiadasz, ale to kobiety przede wszystkim czytają. Ja z chęcią przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)