26 wrz 2014

Miś i Tygrysek idą do szkoły

Autor: Janosch
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Ilość stron: 248
Okładka: niby twarda ale giętka
Rok wydania: 2014
Seria: Miś i Tygrysek


Jest to nasze pierwsze spotkanie z Janoschem i mam nadzieje, że nie ostatnie. Moim córką strasznie spodobały się przygody Misia i Tygryska.  W książce znajdziemy 4 opowiadania plus słownik obrazkowy Misia i Tygryska, który jest rewelacyjny :).


Zacznę od końca czyli od słownika obrazkowego. który jest świetnie skonstruowany bo do każdej literki alfabetu jest świetny rysunek są to postaci, kolory, przedmioty, liczby i każda literka ma ich kilka nie powiem wywołują uśmiech na twarzy :).


Tygryskowa szkoła tutaj nasi milusińscy uczą się czytać i liczyć no a słowa wcale nie należą do najłatwiejszych. Znajdziemy tu takie słowa jak akordeon, cebrzyk, drewka czy prymus wraz z obrazkami. A w części poświęconej matematyce dzieci idą do lasu po grzyby czy łowić ryby z których będzie pyszny obiadek. Przy okazji dzieciaczki będą również liczyły kółka i gwoździe potrzebne do zrobienia wóz drabiniasty.


Tygrysek musi mieć rower jest to druga opowieść. Tym razem dzieci dowiedzą się wszystkiego o rowerze i zasadach bezpieczeństwa jakie panują na drodze. Tygrysek który początkowo chce poszaleć akrobatycznie na zakrętach, poznawać obce ludy i ich zwyczaje a co najważniejsze odwiedzić swoja narzeczoną Maję Papaję. Mimo tego Tygrysek bardzo się stara być przykładnym rowerzystą i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jak mu to wyjdzie przekonacie się sami czytając opowiadanie.

Na pociechę coś pysznego czyli gotuj z Misiem i Tygryskiem. Co jest lepszego niż coś pysznego na wielkie sercowe zmartwienie. Znajdziemy tutaj proste przepisy na zdrowe dania które możemy zrobić z dziećmi. Wszystko smaczne i zdrowe z dużą ilością warzyw i owoców. Mis i Tygrysek polecają smaczne musli z jabłka,i, ziemniaki w łupinkach gotowane w osolonej wodzie z masełkiem, smaczny i zdrowy mus jabłkowy

Miś i Tygrysek chodzą po mieście czyli opowieść o tym, jak Miś i Tygrysek pewnego razu wybrali się do miasta. Tym razem Miś i Tygrysek wyruszają w miasto a my  razem  z nimi poznamy prawidłowe zasady poruszania się po ulicy bez chodnika,jak przechodzić bezpiecznie przez ulicę w mieście, Uczą by pamiętać zawsze o tym by się rozglądać w lewo i prawo zanim się przejdzie.

Jak na  pierwsze spotkanie  bardzo przypadł nam do gustu choć Michasia narzekała, że trochę za długie. Najbardziej spodobał im się słownik obrazkowy i Tygryskowa szkoła :)


Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Znak Emoticon

Książeczkę można kupić tutaj

Książka bierze udział w wyzwaniach:
Odnajdź w sobie dziecko 
Klucznik
Czytam opasłe tomiska


Podpis

3 komentarze:

  1. wszystkie zmiany zostały już naniesione :)
    http://recenzjeami.blogspot.com/2014/10/klucznik-podsumowanie-wrzesnia-i.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam już kilka recenzji tej książki, ale nigdzie nie zwróciłam uwagi na ten słowniczek obrazkowy, który musi być dla dzieci dużą atrakcją.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)