10 lis 2014

Wielka księga Basi i Franka

Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Literacko Egmont
Ilość stron:160
Okładka: miękka
Rok wydania: 2014
Seria: Basia

Następna księga pełna przygód tym razem nie tylko Basi ale także jej młodszego brata Franka. W środku znajdziemy 12 historyjek, które dawniej zostały wydane jako kartonowe książeczki .
Tym sposobem mamy wszystkie w jednej książce dodatkowo z całostronicowymi ilustracjami. 
Basia jak przystało na starszą siostrę Basia pomaga Frankowi poznawać świat. Franek jest jeszcze mały i wszystkiego nie umie ale od czego się ma starszą siostrę? Razem poznają zwierzęta, kolory, liczby a także pojazdy. Dla urozmaicenia dodatkowo po niektórych historyjkach na małych czytelników czekają zadania do wykonania, moje dziewczyny z entuzjazmem zabrały się do nich.
Nie zabraknie tez historii, które mogą być pomocne w nauce samodzielności więc mamy tu o ubieraniu (jak wiadomo małe dzieci wszystko robią siam :) ), jest tez o nauce jedzenia czy siusiania już nie do pieluchy. 

Jest to na pewno książeczka skierowana do najmłodszych czytelników, którzy rozpoczynają przygodę z czytanie bo historie są krótkie a kolorowe obrazki przyciągają wzrok..Dużym plusem jest to w jaki sposób  autorka opisuje problemy tak by dzieci nie miały problemu by zrozumieć . U nas Wielkie księgi Basi stanowią lekturę prawie codzienną a Michasia powoli zaczyna  czytać samodzielnie 

Ja czytając czasem miałam wrażenie, że czytam o moich córkach bo zachowanie Franka gdy nie było Basi bardzo przypominało zachowanie Antosi gdy Michasia była w przedszkolu.


Książkę dostałyśmy od Wydawnictwa Literacki Egmont 

Książka bierze udział w wyzwaniach:
Odnajdź w sobie dziecko 


Podpis

2 komentarze:

  1. Muszę ją poczytać mojemu synkowi ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiedziałam, że jest też wersja Basi dla nieco młodszych. Fajny pomysł zwłaszcza jeśli w rodzinie są dzieci w wieku młodszoprzedszkolnym i starszaki. Ponadto relacje między rodzeństwem można przenieść z bohaterów książkowych na czytelników i o nich porozmawiać, wyjaśnić, pomóc zrozumieć.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)