26 lut 2015

Krzysia i tajemnica mieczy / Krzysia i intryga z trucizną

Krzysia i tajemnica mieczy

Autor: Frances Watts
Wydawnictwo: 
Literówka
Ilość stron: 112
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Strażniczka Mieczy
Tytułowa Krzysia to taka chłopczyca :) nie sposób jej nie lubić, ze zwykłej kuchennej zostaje Strażniczką Mieczy na Zamku Jutrzenki. Jej marzeniem jest zostać kiedyś rycerzem. Do zadań Strażnika Mieczy należeć będzie ostrzenie i czyszczenie mieczy należących do giermków i rycerzy. Jak się wkrótce okazuje Krzysia będzie musiała rozwiązać zagadkę zniknięcia najbardziej wartościowego miecza sir Waltera. W poszukiwaniach pomogą jej gadająca kotka Lilia, gołąb pocztowy oraz krokodyl imieniem Krokodilus :)


Zabawa gwarantowana choć jak Michasia stwierdziła koty, gołębie i krokodyle nie mówią no chyba,że tylko ze sobą.

---------------------------------------
Krzysia i intryga z truciznąAutor: Frances Watts
Wydawnictwo: 
Literówka
Ilość stron: 112
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Strażniczka MieczySir Walter urządza wielką ucztę na Zamku Jutrzenki by zdobyć sojusznika z Zamku Róż i przeciwstawić się sir Malkolmowi. Krzysia będąc w mieście przypadkowo podsłuchuje rozmowę wrogów sir Waltera o tym jak planują go otruć i doprowadzić do wojny z Zamkiem Róż. Krzysia jak zwykle stanie na wysokości zadania i to dzięki uzdrawiającej miksturze na katar.  A do czego przydała się ta wspaniałą i dziwaczna mikstura przekonacie się czytając książkę.

Cieszę się, że w końcu zawitała do naszego domu Krzysia bo brakowało nam takiej dziewczynki wśród wszystkich księżniczek i wróżek. Bo Krzysi nie sposób nie lubić jest oddana przyjaciołom i zawsze pomoże. Mnie najbardziej podoba się to, że rozmawia z Mieczami  i zwierzętami bo dawno nie czytałyśmy o takiej dziewczynce. Michasia bardzo polubiła Krzysię i podejrzewam, że niedługo sama zacznie czytać jej przygody bo książka idealnie się do tego nadaje, napisana jest dość sporą i wyraźną czcionką a ilustracje nie odrywają wzroku o tekstu ale go uzupełniają. Takie książki lubimy. Książka bierze udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III (
Książka z elementem baśniowym, fantastycznym - nierzeczywistym)

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Literówka

Podpis

2 komentarze:

  1. Ależ sympatyczne książki. Krzysia prawie jak Harry Potter :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oooo tak ładnie wydane książeczki, z przygodami i baśniowymi krainami/zamkami. A do tego bohaterką jest odważna dziewczynka - noooo nie powiem, czegoś takiego jeszcze w naszej szkolnej bibliotece nie mamy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)