3 mar 2015

Wielka księga psot Hania Humorek

Autor: Megan McDonald, Peter H. Reynolds
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron:376
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
Seria: Hania Humorek

Po Basi, która zawładnęła sercem Antosi w naszym domu zawitała Hania Humorek w sam raz dla mojej Michasi :).  A ja osobiście bardzo polubiłam wydania w wielkich księgach a w tej znajdziemy książki Hania Humorek i wakacje z dreszczykiem oraz Hania Humorek i wielki pech. Oczywiście nie zabraknie tu również ilustracji czarno-białych, które kocham w książkach dla starszych dzieci jak dla mnie mają swój urok i naprawdę są świetnym uzupełnieniem historii. Nie można też zapomnieć o dużej i czytelnej czcionce, która jest idealna dla dzieci które same zaczynają czytać.

W pierwszej książce Hania razem z przyjaciółmi ze szkoły rozpoczyna wakacje ale żeby nie były one nudne wpada na pomysł stworzenia Humorkowego, megabombowego i wcale nie nudnego planu na wakacje. A co to jest? Jest to sposób na nie nudne wakacje :) za każde wyzwanie 10 pkt, dodatkowe punkty za coś szalonego ale również punkty ujemne za tchórzostwo. A z końcem wakacji wszystko odliczyć i wtedy się, kto miał bombowe wakacje. Jak się okazuje Rysiek wyjeżdża na obóz cyrkowy a Julka na Borneo i Hania zostaje sama na miejscu. Na dodatek jak się okazało Hania zgubiła swój czarodziejski pierścień i już od początku wakacji wszystko szło nie tak. A jakby było mało rodzice też wyjeżdżają do dziadków a Hania wraz z bratem zostaje pod opieką Strasznej Ciotki. Jak Hania poradzi sobie z wizją przegranej we własnym konkursie na najlepsze wakacje?

W drugiej książce Hania Humorek i wielki pech to historia pewnej szczęśliwej monety, którą Hania dostała od Babci. Nie jest to taka zwykła moneta ale taka która pomaga w literowaniu, wspiera kontakty towarzyskie i jednym słowem Hania jest farciarą.  Jednak tuz przed zawodami z literowania moneta zniknęła. Będziemy razem z Hanią poszukiwać zaginionej monety i dzięki temu przeżyjemy mnóstwo przygód. Hania jedzie z rodzicami do Waszyngtonu, zwiedziła muzeum, wykrzyczała się w Warczarni :) a także opiekuje się świnką , Jak widać bez szczęśliwej monety też może być wesoło,
Z Hanią nie można się nudzić to jest pewne :)
Książka bierze udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III (Książka, której bohaterką jest dziewczynka w wieku szkolnym )

Podpis

2 komentarze:

  1. Fajne książeczki - szkoda, że nie mam dzieci w wieku odpowiednim od ich przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Hanię Humorek, niestety przygód z tej części nie znam :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)