15 kwi 2015

Niesmiałek

Autor: Sylwia Chutnik
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 32
Okładka: twarda
Rok wydania: 2014

Seria: Poczytajki-Pomagajki

Bohaterem książeczki jest Nieśmiałek, bardzo zdolny chłopczyk który boi się odpowiadać w klasie przy tablicy i wśród nowych kolegów i koleżanek z klasy. Nieśmiałek wśród rodziny i koleżanki Zosi jest prawdziwym gadułą a w nowym środowisku staje się nieśmiały i praktycznie się nie odzywa i przez to nikt w klasie z nim nie rozmawia a na lekcjach WF-u nie woła do zabawy.
Nieśmiałka poznajemy  w czasie lekcji matematyki, kiedy musi odpowiadać przy tablicy i wtedy zapomina wszystko co umie , trzęsą mu się ręce i nie może wydobyć z siebie głosu.Jednak jak się okazuje wszystko dobrze się skończy dzięki pomocy nauczycielki i kolegi z klasy ale tego wam nie zdradzę.

Książka w fajny sposób pokazuje, że tak naprawdę wystarczy niewiele by pomóc osobie nieśmiałej. Na początku drogi szkolnej nauczyciele mogą i wiele dobrego zdziałać ale też wiele zniszczyć w książce na szczęście Nieśmiałek trafia na wyrozumiałą i pomysłową nauczycielkę, która potrafiła znaleźć  rozwiązanie odpowiednie do problemu chłopca. 
Do tego duże i przejrzyste ilustracje, które przykuwają wzrok czytelnika i współgrają z tekstem.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III (książka, której bohaterem jest chłopiec w wieku szkolnym)
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (1 cm razem 34,3 cm)

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Muza SA

Podpis

3 komentarze:

  1. Muszę kupić tę książkę do szkoły.
    W przyszłym roku szkolnym przyda się jak znalazł na pierwsze spotkanie z pierwszoklasistami. Poza tym jestem ciekawa jak z problemem poradziła sobie nauczycielka.

    Czy w serii jest więcej książeczek o Nieśmiałku, czy też wszystkie dotyczą innych dzieci?

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapomniałam dodać, że bardzo lubię takie ilustracje. Wyglądają jakby rysowane kredkami, bardzo kolorowe i "pełne", czyli bez białych, pustych miejsc.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)