20 lip 2015

Komiksowy zawrót głowy

Lucky Luke


Autor: Goscinny, Morris
Wydawnictwo:Egmont
Ilość stron:144
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015
Lucky Luke nie trzeba przedstawiać to chyba najbardziej znany kowboj na Dzikim Zachodzie :).
Wychowałam się oglądając jego przygody w tv ale dopiero pierwszy raz trafił do mnie komiks z jego przygodami. W tym tomie znajdziemy 3 opowiadania z przygodami Lucky Luke "Calamity Jane" oraz zbiory opowiadań "Siedem opowieści o Lucky Luke'u" oraz "Sznur wisielca i inne historie".

Lucky Luke jak to ma w zwyczaju walczy ze złem, pokonuje chaos i zaprowadza porządek. Tym razem z Calamity Jane wprowadza się do El Pomo by wyłapać przemytników broni, innym razem ratuje z opresji proboszcza by znów gdzie indziej jest rozjemcą o palmę piękności. Więc jak widać nasz kowboj nie ma nudno jest wszędzie tam gdzie jest potrzebny i zawsze na swym białym koniu.

Smerf reporter

Autor: Luc Parthoens,Thierry Culliford
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015Wszystko zaczęło się niewinnie od historio o wypadku nad rzeką a potem jak to bywa z plotką każdy dodaje coś od siebie i powstała wieeelka historia o walce z potworem. Papa Smerf postanawia, że trzeba się zająć przekazywaniem rzetelnie informacji tak by znów plotki nie były jedynym źródłem informacji Smerfów. Jednak jak się okazuje to co z początku okazuje się dobrym pomysłem wywołuje więcej konfliktów niż przedtem.


Tintin w Tybecie

Autor: Herge
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:62
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015Tintin spędza wakacje w Alpach razem z kapitanem Baryłką i profesorem Lakmusem, czytając gazetę znajduje artykuł o katastrofie samolotu w Himalajach .W nocy śni mu się, że jego przyjaciel przeżył katastrofę samolotu następnego ranka czyta gazetę i okazuje się, że w samolocie leciał jego przyjaciel Czang Czong-Czen. Tintin wraz z Milusiem i Baryłką udaje się do Kathmandu. Spotykają się z Szerpą Tharkeyemi wyruszają z Nepalu do Tybetu by odszukać w górach przyjaciela Tintin.
Komiksy biorą udział w wyzwaniu:

Za komiksy dziękujemy Wydawnictwu Egmont

 

Podpis

3 komentarze:

  1. Smerfy mamy i jest strasznie umęczony ten komiks tzn umęczony przez syna - wszędzie go bierze do walizki jak tylko wyjeżdża :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapomniałam już, że był taki bohater jak Lucky Luke. Muszę koniecznie kupić taki komiks mojemu synowi. Na pewno mu się spodoba. Dziękuję za przypomnienie:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)