2 lip 2015

Masza i Niedźwiedź 2Nie budzić do wiosny
Wydawnictwo:  Egmont
Ilość stron:24
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015
Seria: Masza i NiedźwiedźMasza ponowie gości w naszym domu no bo jak tu nie mieć słabości do tej małej dziewczynki o wielkich zielonych oczach :)  Tym razem przeczytamy o przygotowaniach Niedźwiedzia do zimowego snu ale znając Maszę tak łatwo mu nie pójdzie. Jak wiadomo niedźwiedzie w zimie śpią więc i nasz Niedźwiedź poczynił już kroki ku zapadnięciu w zimowy sen, a że lubił porządek to wszystko musiało być idealnie.  Nawet powiesił na drzwiach tabliczkę z napisem "Nie budzić do wiosny", Zanim jednak ułożył się spać naszła go wizja, że do jego chatki dostać się może myśliwy więc zabezpieczył tu i tam. Jednak następna wizja była gorsza bo co będzie jak Masza przyjdzie gdy on będzie spał? Zanim cokolwiek zrobił byt ustrzec się przed nadejściem Maszy ona zjawiła się w jego chatce. A jak wiadomo gdy pojawia się Masza to i spokój gdzieś ulatuje :) Można by rzec, że jak jest Masza to i wszystkie plany Niedźwiedzia idą w łeb więc i tym razem czeka go niezła zabawa z Maszą. Jak to ma Niedźwiedź w zwyczaju nie potrafi odmówić Maszy. Jak to wszystko się zakończy przeczytajcie sami.
Wielkie pranie  
Koloruj,czytaj, naklejaj

Wydawnictwo:  Egmont
Ilość stron:24
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
Seria: Masza i Niedźwiedź
Jeden z naszych ulubionych odcinków Maszy czyli "Wielkie pranie". Niedźwiedź tym razem zostaje praczem i krawcową w jednym. Masza wpada na pomysł szalonej jazdy z prosiaczkiem jako swoim dzieckiem z czego jak wiemy prosiaczek nie był zadowolony (jak większość zwierząt gdy w pobliżu jest Masza). Niewinna zabawa kończy się kończy się w kałuży błota a Masza wylądowała pod prysznicem a Niedźwiedź z zasłonki skroił sukienkę i chustkę. Jeżeli myślicie, że Masza pochodziła długo czyta to jesteście w błędzie zaraz jej nowa i czysta sukienka skończyła w kąpieli z mleka, następna zasłonka i następna sukienka, która zaraz cała była w kaszy. Biedny Niedźwiedź poświęcał swoje obrusy i zasłonki na kolejne sukienki, które w zawrotnym tempie Masz brudziła w końcu nie został mu ani jeden materiał. W co Niedźwiedź ubrał Maszę? Zapraszam do lektury

Książeczka z serii Koloruj, czytaj, naklejaj daje możliwość samodzielnego pokolorowania niektórych ilustracji lub użycia naklejek, do tego duża czcionka i można śmiało samemu czytać.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu  (1 cm razem 61,6 cm)


Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont

 


Podpis

3 komentarze:

  1. O mamy te same książeczki ;-) moja Maja uwielbia te bajki :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy tę ksiażeczkę o zimowym śnie Niedźwiedzia :) Karinka śmieje się do rozpuku :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Książeczkę pierwszą też mam, ciekawa. A od Maszy i wielkiego prania zaczęła się moja przygoda z tą bohaterką, gdy pewnego razu na studiach pani puściła nam właśnie ten odcinek bajki :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)