4 lip 2015

Nie do pary

Autor: Ewa Nowak
Wydawnictwo:  Literacki Egmont
Ilość stron:352
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
"Nie do pary" to książka o nastolatku, który przeżywa okres buntu, poszukuje sam siebie a swojej wartości szuka w kolejnych związkach z dziewczynami. W pewnym momencie się gubi a wszystko po kolei wali się jak domek z kart.

Alek jest siedemnastoletnim chłopakiem, którego poznajemy w momencie gdy w jego życiu pojawiają się coraz to nowe dziewczyny. Jest Karina "dziewczyna z dobrego domu", Agata trochę szalona dziewczyna i Iza najlepsza przyjaciółka. Opoką w jego życiu i najlepszym przyjacielem jest Gaweł nałogowy mitoman :) i wujek dobra rada, doradza w sprawach sercowych Alkowi.
Nie zapominajmy o rodzicach a w szczególności o toksycznej matce, która chciała mieć genialne dziecko i "tresowała"Alka gdy był małym dzieckiem bo marzył jej się geniusz, jest tez tata ale to taki tata który niby jest a tak naprawdę to go nie ma. Teraz za to ulubionym zajęciem Alka jest uprzykrzanie życia matce bo w ten sposób chce się odegrać na niej za te wszystkie lata.

Wszystko to napisane jest w lekkim stylu, czasem można się pośmiać z głównego bohatera jak sam się gubi w sieci swoich intryg a czasem jest nam go żal bo pada ofiarą. Jednak najważniejsze jest to, że Alek w końcu wybiera to co dla niego jest najlepsze i tą dziewczynę, którą naprawdę kocha.

Książkę czyta się szybko i wciąga nas już od samego początku dzięki temu nie nudzi a czas szybko płynie.
Książka bierze udział w wyzwaniu:

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont

 
Podpis

3 komentarze:

  1. Tę książkę chciałabym poznać.
    Większość książek obyczajowych dla młodzieży jest pisanych z perspektywy dziewcząt, tym bardziej więc chciałabym zobaczyć jak to wygląda z punktu widzenia nastoletniego chłopca.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak się składa, że tę powieść też mam. W publikacjach Ewy Nowak zaczytywałam się lata temu, ale myślę, że ta obecnie też może mi się spodobać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)