9 lip 2015

Zwierzaki \ Kurze plotki

Zwierzaki

Autor: Jacek Cudny
Wydawnictwo: Helios
Ilość stron:60
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Zwierzaki to barwna i zabawna pozycja z wierszami Jacka Cudnego, których bohaterami są zwierzęta. Moim dziewczynom najbardziej podoba się historia "Bez jaj", w której pisklaki próbują wydedukować gdzie śpi nocka.
Bohaterami wierszy są również zajączki, nietoperze, krecik czy konik polny. W sumie książka zawiera 35 wierszy wzbogaconych 27 ilustracjami.Kurze plotki

Autor: Jacek Cudny
Wydawnictwo: Helios
Ilość stron: 48
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015


"Kurze plotki" to kolejna książka wydana na potrzeby programu edukacyjnego "MYŚLIWI - DZIECIOM, DZIECI - ZWIERZĘTOM" Jej celem jest przekazanie najmłodszym czytelnikom wiedzy na temat bażanta i kuropatwy, w tym wskazanie zagrożeń czyhających na te dwa gatunki ze strony człowieka. Dzięki takim książkom dzieci w przyjazny sobie sposób pozyskują wiedzę bo tak naprawdę od ich wiedzy i wrażliwości zależy los tych zwierząt.


Ilustracje w obu książkach wykonano ręcznie przy użyciu ołówka, kredek oraz farb. Książki, które ja dostałam zostały spersonalizowane co sprawia, że czujemy się "szczególni". Myślę, że taka dedykacja każdemu sprawi radość a i wydanie książki zapewni jej długie życie.
Książki bierąe udział w wyzwaniu:

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu HeliosPodpis

2 komentarze:

  1. Ciekawe książeczki.
    Może nie przepadam za wierszami, ale zwierzątka, o których tu mowa rzadko występują w literaturze dla dzieci.
    Cudne ilustracje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Te drukowane podpisy są rewelacyjne :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)