7 sie 2015

Gwiazdy przeznaczenia

Autor:  Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson
Wydawnictwo: IUVI
Ilość stron: 368
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: ChowańceOstatni raz książkę o czarodziejach i magii czytałam oj bardzo dawno temu i był to Harry Potter :) Teraz dzięki Chowańcom znów mogłam przenieść się w świat magii oraz czarodziejów i była to bardzo miła podróż. Fajnie, że jest książka fantasty która skierowana jest do młodszych czytelników ale i ci starsi chętnie po nią sięgną.

W Bezkresji oprócz zwykłych ludzi żyją czarodzieje, którym pomagają chowańce czyli zwierzeta obdarzone magicznymi mocami. Aldwyn bezpański dachowiec chcąc uciec przed śmiertelnym niebezpieczeństwem chowa się w sklepie z chowańcami. Młody czarodziej Jack staje przed trudną decyzją, wybrania sobie towarzysza jego wybór pada na Aldwyna. Tym sposobem zwykły dachowiec zostaje chowańcem chociaż nie ma żadnych magicznych mocy.
Jednak nie zbyt długo cieszył się domem gdy kilka dni później przybywa królowa Bezkresji by zabić młodych czarodziejów w których widzi niebezpieczeństwo dla swojej władzy. Trzech czarodziejów zostaje porwanych a ich chowańce wyruszają w trudną podróż by ich uwolnić a mają na to tylko trzy dni zanim czar obrony rzucony przez ich mentora upadnie.  Przed chowańcami trudna i wyczerpująca droga, pełna trudności i nowych wyzwań,

Czy zwykły dachowiec bez mocy magicznych, żaba Gilbert i modrosójka Skylar zdołają uratować zarówno królestwo jak i młodych czarodziejów? Co się stanie gdy na jaw wyjdzie, że Aldwyn jest tylko zwykłym kotem? Czy trzy dni wystarczą na to by uratować czarodziejów?

Książka wciąga w świat magii, sprawia że wraz z trójką chowańcow poznajemy lepiej Bezkresję, poznajemy jej historię i zżywamy się z bohaterami. Chowańce to książka, która pokazuje jak ważne są więzi a prawdziwa przyjaźń jest bezcenna. Moja Michasia ma 7 lat ale nie bardzo zainteresowała ją książka więc myślę, że dzieciaczki w wieku koło 10-11 lat są odpowiednimi odbiorcami.

Zapraszam na stronkę Chowańce na której znajdziecie sporo informacji o bohaterach.


Książka bierze udział w wyzwaniu:


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu IUVI

Podpis

3 komentarze:

 1. Co prawda, jest to książka dla młodszego czytelnika, ale z chęcią przeniosłabym się w ten magiczny świat.
  Dobrze jest pielęgnować w sobie dziecko :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ją na półce. Niebawem więc postaram się z nią zapoznać. Czuję, że będę zadowolona z lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie książka oczywiście nie zainteresowała, ale myślę, że moich uczniów zainteresowałaby bardzo! Muszę doczytać o serii na stronie, którą podałaś.
  Dzięki, z tytułem spotkałam się pierwszy raz.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)