25 sie 2015

Krokodyl Maks
Krokodyl Maks na Czekoladowej wyspie


Autor: Katarzyna Terlecka, Asia Szymańda-Kotas
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 48
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Seria: Krokodyl MaksKrokodyl Maks był kiedyś najmniejszym krokodylem świata. Z bardzo prostej przyczyny ponieważ nie jadał nic innego z wyjątkiem czekolady. Przez to nie mógł bawić się z innymi krokodylami bo był albo za lekki albo za słaby i mały. Kiedy wujek, zabrał go na czekoladową wyspę wszystko z początku było wspaniale. Jednak po dłuższym czasie Maks zachorował a na wyspie nawet lekarstwo było czekoladowe. Gdy na wyspie spadł deszcz pojawiła się tęcza a tęczowy krasnoludek zabrał Maksa do tęczowej krainy tam znajdowały się przysmaki w kolorach tęczy. Maks został w tęczowej krainie i zajadał się kolorowymi warzywami i owocami a kiedy wrócił mógł już bawić się innymi krokodylami bo był tak duży jak one.
Dzieci wraz z Krokodylem Maksem nauczą się kolorków i co ważne dowiedzą się dlaczego tak ważne jest zdrowe odżywianie.

Krokodyl Maks i urodzinowa zagadka

 Autor: Katarzyna Terlecka, Asia Szymańda-Kotas
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 48
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Seria: Krokodyl Maks

Maks obchodzi swoje urodziny a jak wiadomo w tym dniu oprócz tortu i prezentów ważnym elementem jest zdmuchnięcie świeczek na torcie. W tym szczególnym dniu tata  robi koktajl szpinakowy a życzenia urodzinowe wyjątkowo śmieszne składa papuga wujka pirata. Wyobrażacie sobie urodziny bez zdmuchnięcia świeczek? Maks wraz z siostrą szuka świeczek w całym domu, szuka pod łóżkami, w spiżarni, w łazience a nawet w dżungli. Impreza urodzinowa coraz bliżej i żeby była udana maks musi rozwiązać zagadkę zniknięcia świeczek by uratować swoje święto. Jednak po powrocie do domu czeka go wielka niespodzianka czekają na niego goście i mnóstwo prezentów.
Dzieci razem z Maksem nauczą się liczyć a także dowiedzą jak ważni są przyjaciele.
Krótki tekst i duże litery idealnie nadają się dla dzieci, które zaczynają czytać.

Książki biorą udział w wyzwaniu:
Gra w kolory 
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu  (1,8 cm razem 91,7 cm)

Za książki dziękujemy Wydawnictwu MuzaPodpis

3 komentarze:

 1. Pozycja odpowiednia dla mojego siostrzeńca.

  OdpowiedzUsuń
 2. O krokodylu nie mam chyba jeszcze żadnej książeczki, a te wyglądają bardzo zachęcająco. Dodatkowy plus, że uczą kolorów i liczb.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna seria.
  Dziwne, że nie wypatrzyłam jej w nowościach.
  Fajnie, że dzieci mogą nauczyć się czegoś nowego, a do tego książeczka pomoże zrozumieć im swoje odczucia (np. rozpaczy, co widać na zdjęciu).
  Bardziej podoba mi się ta o czekoladzie, jak podejrzewam pomoże zrozumieć dziecku, że zbilansowane posiłki są bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)