14 sie 2015

Seria Agi Bagi

Autor: Iwona Krynicka
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron:10
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015


AgiBagi to planeta na jej dwóch stronach mieszkają dwa plemiona wesołych i pracowitych Aginów i Baginów. Między dwoma stronami planety istnieje zależność i to co dzieje się na Bagi ma wpływ na to co na Agi i odwrotnie.
Seria książeczek powstała na podstawie polskiego serialu telewizyjnego.

Dzieciaczki z książeczek dowiedzą się,że nic w przyrodzie nie ginie i coś co u jednych się nie przydaje u innych jest wykorzystane.

"Stos odpadków"

Na części planetki zamieszkałych przez Aginów nastał czas porządków, z części odpadków Agini postanowili wybudować karuzelę. Reszta odpadków została przesypana przez tunel wykopany przez Gadzinę na stronę Baginów. Tam odpadki zjadła Gadzina a resztkami nawiozła ziemię a korzenie od razu urosły.
"Psotny wiatr"

U Aginów pojawił się psotny wiatr i tak dmuchał, że porwał prześcieradło Wodza na stronę Baginów.
Prześcieradło zostało wykorzystane przez Baginów, którzy zrobili z niego latawiec i wyleczyli złamany korzeń. Agini wykorzystali pojawienie się wiatru i dzięki wiatraczkom wyprodukowali prąd.

"Nowy lasek"

Po stronie Aginów  Agi Siłacz podczas zabawy połamał drzewa, nie przejął się smuteczkiem Aginów. Skakał i tupał tak długo, aż korzenie powypadały na stronie Bagi. Korzenie zostały wykorzystane przez Baginów do budowy mostów po którySch mogły przechodzić na drugą stronę rzeczki.Tymczasem po stronie Aginów Siłacz sadził nowe roślinki tak by powstał nowy lasek.


"Owocek"

Bodzio i Zibi po stronie Agi zjedli jagigodę a pestkę, żeby wyrosło z niej nowe drzewo. Po stronie Bagini wyrósł nowy korzeń o który bardzo dbali i dzięki temu po stronie Aginów drzewo dało pierwszy owoc. Skorzystała tez na tym Gadzina, która najpierw zjadła zaczarowany owoc a potem zamieniała się co chwila w coś innego aż w końcu Zibi jej pomógł. Odczarował Gadzinę a potem wyczarował jej wielką górę owocków.
Książki biorą udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III Za książeczki  dziękujemy Wydawnictwu Muza
Podpis

1 komentarz:

  1. Bardzo ładne ilustracje, zastanowię się nad zakupem tej serii na przyszłość.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)