15 sie 2015

Uczymy się z Myszką Miki

Klub Przyjaciół Myszki Miki - Cyferki

Wydawnictwo: Ameet
Ilość stron: 10
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015
Seria: Disney JuniorBohaterów Klubu Myszki Miki chyba nie trzeba przedstawiać większość rodziców ich zna. Moja Antosia jak chodziła do przedszkola to oglądała przed wyjściem Klub Przyjaciół Myszki Miki a niech coś zaburzyło ter rytuał to matko i córko.

Antosia liczyć bezbłędnie umie do 5 potem jej się troszkę mylą cyferki jedne znikają a inne zamieniają się miejscami i tak do 10.  Z pomocą w formie zabawy przybywa Myszka Miki wraz z przyjaciółmi i zabierają dzieci w świat cyferek. Fajnym pomysłem jest koło za pomocą, którego dziecko wybiera prawidłową odpowiedź żeby nie było łatwo znajdują się też na nim błędne odpowiedzi.

Z Daisy będziemy liczyć owieczki z Goofym liczyć na łące pszczółki a z psem Pluto liczyć motylki . Dzieci podczas zabawy będą ćwiczyć spostrzegawczość oraz poznawać cyfry.


Ucz się z nami - Kolory


Wydawnictwo: Ameet
Ilość stron: 10
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015
Seria: Disney Junior
Miki wraz z przyjaciółmi zaprasza na podróż w świat kolorów gdzie dzieci podczas wykonywania zdań poznają kolory. Myszce Miki będziemy pomagać wybrać się na plażę, z Daisy obejrzymy rybki a z Goofym będziemy szukać jego zielonej czapki. Wszystko w formie zabawy dzięki czemu dzieciaczki nie powinny marudzić, że muszą się czegoś uczyć.


U nas obie książeczki spełniają też rolę pomocy logopedycznych na których ćwiczymy nie tylko cyferki czy kolory ale również pojęcia duży - mały czy pod, w , nad. Pomysłów z książeczkami jest sporo i nie ograniczają się tylko do podstawowych funkcji nauczenia cyferek i literek.


Książeczki biorą udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko


Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Ameet


Podpis

1 komentarz:

  1. Lubię te postaci, a gdy książeczki spełniają funkcję dydaktyczną to jeszcze lepiej.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)