29 wrz 2015

Czytam sobie - poziom 1Basia i kask


Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron: 32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Basia / Czytam sobieTym razem krótka historyjka o Basi dla starszej w serii Czytam sobie. 
Brat Basi ma nowy kask więc ona również postanawia, że będzie miała kask na głowie. Tutaj zaczyna się cała historia Basia przeszukuje cały dom w poszukiwaniu kasku dla siebie. Próbuje kartonowego kasku z pudła, kasku z miski czy kasku z kolorowego plastiku ale niestety żaden z nich nie jest idealny. Niestety z powodu poszukiwań w domu powstaje bałagan i mama nie jest zadowolona z tego powodu i razem z Basią robią porządek. Jednak znając mamy zawsze znajdują one rozwiązanie :)
Figle w fokarium

Autor: Marcin Sendecki
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron: 32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Fakty / Czytam sobieRazem ze Zuzią i Wiktorem udajemy się do fokarium gdzie poznamy foki o imieniu Bubas i Unda. Dowiemy się kto się nimi opiekuje, kto je bada i kto kuruje no i najważniejsze co jedzą. Poznamy również historie dwóch fok znalezionych na plaży.Dowiemy się też co nieco o ich zwyczajach.Droga mocy


Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron: 32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Star Wars / Czytam sobie


Prawdziwa gratka dla fanów gwiezdnych wojen. Luke startuje z bazy Rebelii ale po drodze jego statek ma awarię  i spada do bagna. Na planecie poznaje Yode - wielkiego Jedi i znawce jasnej strony mocy. Luke pobiera u niego nauki by stanąć do walki z Lordem Vaderem. Yoda uczy Luke'a by zaufał mocy a ona mu pomoże. Po szkoleniu wraca gotowy do walki jako nowy Jedi.

Wszystkie książeczki pochodzą z poziomu pierwszego serii Czytam sobie

Ja zaznaczyłam dodatkowo sylaby bo Michasi się łatwiej czyta sylabami. Dodatkowo z tyły każdej książeczki znajdziemy Dyplom sukcesu oraz naklejki.


Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:


Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Egmont

 


Podpis

2 komentarze:

  1. "Gwiezdne wojny" spodobałyby się mojemu małemu kuzynowi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dwa pierwsze tytuły mnie zainteresowały, trzeci nie bardzo, ale i tak uważam, że te serie dla dzieci uczących się czytać są rewelacyjne!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)