28 wrz 2015

Klucze

Autor: Adam Lang
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Ilość stron: 300
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
"Klucze" to debiut i trzeba przyznać, że całkiem niezły bo mało jest książek, których bohaterem jest chłopak i to z jego perspektywy widzimy świat. Liczę, że coraz więcej takich pozycji będzie się pojawiać na rynku.

Adam wkrótce ma zdawać maturę ale jak to u nastolatków bywa nie ma głowy do nauki bo życie towarzyskie jakie prowadzi jest pełne emocjonalnych rozgrywek i zagmatwanych relacji. Mimo, że jest  inteligentny, dojrzały i ma niezwykłą wrażliwość nie jest grzecznym chłopcem. Można by rzec, że jest specem od dziewczyn każdą potrafi rozpracować a przy okazji złamie serce, zrobi zamieszanie ale co się stanie jak w końcu sam da się w końcu podejść? Do tego wszystkiego dodajcie matkę, która nie odpuszcza, babcię którą spokojnie można nazwać wampirem energetycznym bo nawet przez telefon potrafi z człowieka wyssać energię. Nasz bohater nie jest osamotniony towarzyszy mu przyjaciel za którego czasem niestety musi się wstydzić ale szybko mu przechodzi :).

Adam przyznam się szczerze czasem mi działał na nerwy ale co mu trzeba przyznać dobrze podsumowywał rzeczywistość wywołując uśmiech na mojej twarzy. Jednak gdy poznajemy całą historię i dowiadujemy się jaki wpływ miały na niego zarówno wydarzenia jak i dorośli  zaczynamy go rozumieć i nawet polubić się go da :). 

Jeżeli chcecie poznać świat z perspektywy nastolatka i macie odrobinę dystansu do rzeczywistości ta książka jest dla was. 

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu  (2,5 cm razem 112,3 cm)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu LiterackiePodpis

1 komentarz:

  1. Aga znowu mnie zaskoczyłaś!
    Ciekawa książka, chętnie przekonam się jak widzi świat nastolatek i jak odbiera otaczające go różne bodźce.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)