19 wrz 2015

O pewnym smoku, a nawet kilku

Autor: Anna Paszkiewicz
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 112
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Smoki z reguły walczą z tabunami rycerzy, zjadają księżniczki i zieją ogniem ale nie ta trójka bo Euzebiusz, Anatol i Gustaw są przesympatyczni i całkowicie niegroźni.
Jeżeli wydaje się wam, że ich życie jest nudne to się zdziwicie bardzo może i nie są zwykłymi smokami i się inaczej zachowują ale mają nietypowych przyjaciół, mają mnóstwo zaskakujących pomysłów i nietypowych przygód. 
Z nimi na pewno nie będziecie się nudzić bo czy ktoś słyszał  o smoku, który chciał hodować słonia? A co wy na to by towarzyszyć naszym smokom w czasie malowania? Jego efekt zaskoczy wszystkich :). A co się stanie gdy do ich domu wpadnie na chwilę smok Bonifacy? Jak to się wszystko zakończy?

W sumie w książce znajdziemy 16 krótkich historyjek i zapewniam was nie raz zagości na waszych ustach uśmiech. Cała trójka jest tak pocieszna, że nie można ich nie polubić. Krótkie historyjki sprawiają, że dzieci szybko się nie nudzą i można im czytać je pojedynczo i i w różnej kolejności. Idealna na wieczorne czytanie. 

Książki biorą udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (1,5 cm razem 107,3 cm)


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu MuzaPodpis

1 komentarz:

  1. Ja nigdy za smokami nie przepadałam i nie szukałam ich w książkach, ale te są urocze! Myślę, że mogłyby zainteresować dzieci, zwłaszcza chłopców.
    Widzę też duże litery, więc to lektura w sam raz do samodzielnego czytania dla młodych czytelników.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)