9 paź 2015

Czytam sobie poziom 2 i 3

Babula Babalunga poziom 2

Autor: Joanna Jagiełło
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron: 48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria:  Czytam sobie
W willi "Nad Modrym Stawem" mieszka mama wraz z trójką dzieci a tatą wyjechał do Anglii za pracą. Rodzina utrzymuje się z tego co uda im się zarobić na turystach niestety ten rok nie jest zbyt łaskawy bo przez deszcz jest mało turystów. W pewien deszczowy dzień pojawia się Babula Babalunga i wynajmuje pokój w willi. Jednak wraz z pojawieniem się Babalungi w nocy pojawiają się odgłosy przez które Ola i Franek nie mogą spać. Przez kolejne dni każdej nocy się to powtarza, postanawiają sprawdzić co to za odgłosy i mają swoją teorię. Kto stoi za odgłosami jakie pojawiają się w nocy? Czy Babalunga zostanie na długo? Przeczytajcie a sami się przekonacie.

Poziom 2 to 800-900 wyrazów w tekście, znajdziemy tez ćwiczenia sylabizowania. Nie zabrakło też dialogów. Michasia świetnie sobie radzi z czytaniem na tym poziomie wiadomo przy dłuższych wyrazach jest problem ale ogólnie jest naprawdę nieźle.


Jezioro łabędzie poziom 3


Autor: Ewa Nowak
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron: 64
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Fakty / Czytam sobie
Jest to historia o tym jak powstał najsłynniejszy balet świata. Muzykę do Jeziora łabędziego napisał Piotr Czajkowski lecz niestety pierwszy pokaz okazał się totalną klapą a sama muzyka niestety nie uratowała przedstawienia. Jednak jak mawiają co się odwlecze to nie uciecze i kolejny pokaz okazał się wielkim sukcesem. Chociaż zanim go wystawiono trzeba było pokonać wiele przeszkód i wielka szkoda, że Piotr Czajkowski nie dożył sukcesu jakim okazało się "Jezioro łabędzie"
Książeczka zawiera nie tylko fakty historyczne ale także opis baletu a trudniejsze słowa opisano z tyłu książki w specjalnym słowniku. Podoba mi się forma w jaki sposób przedstawiono tutaj historię i to w przystępny sposób dla dzieci. Dodatkowo duża czcionka i ilustracje, które uwielbiam jak dla mnie idealne połączenie.Rok z kocia Izabelą poziom 3

Autor: Ewa Nowak
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron: 64
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
Seria:  Czytam sobieIzabela jak przystało na kocicę chadza swoimi ścieżkami i gdy poczuła zew wiosny uciekła z domu. Jak się wyszalała wróciła do domu będąc w ciąży a 4 tygodnie potem urodziła małe kociaki. Zuzia, opiekunka kocicy jest zachwycona młodymi i najbardziej uwielbia przyglądać się kotce z małymi kociętami. Dzieci dowiedzą się jak karmi kotka swoje małe, co się dzieje kiedy już dorosną.
Duża czcionka, wszystko dopełnione świetnymi ilustracjami a na końcu jak to w 3 poziomie słowniczek trudniejszych wyrazów.

Poziom 3 to 2500-3000 wyrazów,  dłuższe teksty bardziej złożone zdania oraz alfabetyczny słownik trudnych wyrazów. My powoli przygotowujemy się do przejścia na ten poziom.


Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Egmont

 

2 komentarze:

  1. Kiedyś polecę mojej siostrze. Ja mam już za duże dzieci na takie pozycje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie trzy bardzo mi się podobały, najbardziej chyba jednak ta o balecie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)