22 paź 2015

Maja poznaje świat

 Co się wydarzy w przyszłości


Autor: Magdalena Zarębska
Wydawnictwo: Skrzat
Ilość stron:48
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Seria:Maja poznaje świat
" Co się wydarzy w przyszłości" to zbiór, krótkich opowiadań które poruszają ważne kwestie w taki sposób by dzieci mogły je zrozumieć. Dzięki Mai dziecko razem z nią dowiaduje się, że kłamstwo nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Maja poruszy również trudny temat przemijania, o ty, że każdy z nas kiedyś umrze . Jak wiadomo mówienie o śmierci bliskich nigdy nie jest łatwe. Pozwoli oswoić strach przed dentystą, No i będzie się zastanawiać kim zostanie w przyszłości, skoro tyle rzeczy ją interesuje.

Chłopcy i dziewczynkiAutor: Magdalena Zarębska
Wydawnictwo: Skrzat
Ilość stron:48
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Seria:Maja poznaje świat

Tym razem z Mają dzieci dowiedzą się jakie są różnice między chłopcami a dziewczynkami. Poruszony zostanie bardzo ważny temat czemu tata musi chodzić do pracy i dowiemy się dlaczego tata tak ciężko pracuje. Będziemy również towarzyszyć Mai na zakupach w supermarkecie gdzie się zgubi. Oczywiście nie obejdzie się bez tematu bycia niejadkiem i fazy nielubienia swojego imienia.
Nie sposób się nudzić z Mają dodatkowo dzięki niej można poruszyć wiele bardzo ważnych kwestii na które czasem po prostu brakuje czasu lub pomysłu jak by o nich porozmawiać. Dzięki Mai udaje się dzieciom poznać własne emocje i w sposób autorka je wyjaśnia. 

Książkę  biorą udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu ( 1,8  cm razem 122,3 cm )

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Skrzat

2 komentarze:

  1. Ciekawe pozycje - interesująca treść i urocze ilustracje.
    Fajnie, że autorka na stosunkowo niewielu stronach zmieściła tyle istotnych dla dziecka spraw.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)