14 paź 2015

Uczymy się w domu

Matematyka  Karty pracy do ćwiczeń w domu i w szkole


Autor: Danuta Klimkiewicz
Wydawnictwo: Skrzat
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: matematykaKarty pracy do ćwiczeń w domu i w szkole materiał został opracowany zgodnie z aktualna podstawą programową. Nie ma obawy, że dziecko nie będzie czegoś wiedzieć karty pracy zostały ułożone według stopnia trudności i zmieniają się wraz z wiedza dziecka. Zadania dostosowano do możliwości dziecka i są tak ułożone by je zaciekawić. W książeczce znajdziemy między innymi nazwy miesięcy, dni tygodnia, dziecko również poćwiczy odejmowanie i dodawanie w zakresie do 20.
Michasia wraz z wiedzą jaką zdobywa w szkole uzupełnia zeszyt z kartami pracy. Karty pracy można również wyrywać z zeszytu.Trening twórczego myślenia cz 1 i cz 2

Autor: Danuta Klimkiewicz
Wydawnictwo: Skrzat
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: trening twórczego myślenia

Nauka w domu nie musi być nudna ale interesująca i rozwijająca. Zeszyty "Trening twórczego myślenia"  wychodzi na przeciw oczekiwaniom rodziców, którzy chcą zainteresować dziecko nauką tak by myślało kreatywnie i rozwijało swoje uzdolnienia. Na pewno dzieci łatwiej przyswajają wiedzę gdy mogą same coś zrobić i nie mają z góry narzuconego zadania ale mogą dać coś od siebie. Jak pisze autorka trzeba pozwolić dzieciom łamać stereotypy, tworzyć, fantazjować i wymyślać nowe rozwiązania i ja się z nią zgadzam pozwólmy dzieciom być kreatywnymi. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W obu częściach znajdziemy rebusy, rymowanki, nie zabraknie również zadań związanych z przyrodą,. Nie zabraknie też zadań uruchomiających wyobraźnie czy zdolności plastyczne. Dla miłośników matematyki tez się coś znajdzie.
Każdy zeszyt to mnóstwo zadań, które są różnorodne i o rożnym stopniu trudności bo zeszyty skierowane są dla dzieci od 6 do 9 lat więc dla każdego coś innego. Tutaj również karty pracy można wyrywać co jest na pewno dużym plusem bo dziecko może skupić się na jednej rzeczy. 

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Skrzat


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)