18 lis 2015

20 bajek do czytania dzieciom przed snem

Autor: Tamara Michałowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron:160
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015Jak wiadomo czytanie przed snem w wielu domach to rytuał bez którego dzieci nie usną. U nas Antosia bardzo lubi jak czytam jej przed snem zwłaszcza krótkie opowiadania bo przy dłuższych się trochę denerwuje a przed snem nie o to chodzi,

W książce znajdziemy 20 krótkich bajek których atutem jest przesłanie moralne dzięki któremu mały jak i duży czytelnik będzie miał wiele cennych przemyśleń. Bajki są ciekawe i co ważne przedstawiają aktualne historie i maja zaskakujące zakończenia :).
Przeczytamy miedzy innymi o dziewczynce o przezwisku Zielony Kapelusz, która miała czystą i wrażliwą duszę i odróżniała z łatwością dobro od zła Niestety ciotki czarownice miały wobec niej inne plany ale nasza mała bohaterka umiała się postawić ciotkom. Bohaterami bajek są również zwierzęta, które dzięki autorce nabierają cech ludzkich ta możemy przeczytać o wężu, który został kolarzem i o mało co nie wygrał wyścigu, o ambitnej żółwicy imieniem Klementyna, która bardzo chciała zostać clebrytką. Spróbowała zostać uczonym ale okazało się, że wiedzy tak łatwo nie da się posiąść. Klementyna więc spędzała długie dni, tygodnie i miesiące w bibliotece. W końcu doszła do wniosku, że nie chce być już celebrytka ale woli zdobywać wiedzę bo sława przemija a wiedza zostaje na zawsze. Ale to nie wszyscy bohaterowie poznamy jeszcze Pana Słowika wirtuoza, który musi rozwiązać problem harmonii w muzyce, trutnia Tymka i jego kochanej mamy nie zabraknie tez historii miłosnej misia Pluszaka i pięknej lalki Klary. Tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie a nie ma nic lepszego niż wędrówka w świat bajek przed snem.Książka bierze udział w wyzwaniach:


Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg


2 komentarze:

  1. Ciekawa pozycja, bo zawiera zupełnie nieznane opowieści.
    Lubię klasyczne bajki i baśnie dla dzieci, ale czasem sama szukam czegoś nowego, świeżego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też mam tę książkę. Niektóre bajki podobały mi się bardziej, inne mniej, ale ogólnie lubię twórczość tej polskiej pisarki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)