14 lis 2015

IBRA chłopak, który odnalazł własna drogę

Autor: Yvette Żółtowska-Darska
Wydawnictwo:  Egmont
Ilość stron: 208
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Piłka nożnaJest to druga książka o piłkarzu, która gości w naszym domu. Mnie osobiście takie książki cieszą tym bardziej, że kierowane są do dzieci. Młodzi fani na pewno będą bardzo zadowoleni  z kolejnej propozycji no i na pewno ze zdobytej wiedzy będą mogli pochwalić się kolegom.
Historia Zlatana Ibrahimovica nie jest usłana różami ale autorka stara się przekazać te informacje w sposób przystępny dla dzieci. Ibra swoją historią przekazuje, że trudne dzieciństwo to nie zawsze wymówka na każde niepowodzenie. Mimo, że jego ojciec nadużywał alkoholu, matka czasem go biła pozwala wierzyć młodemu czytelnikowi, że dzięki pasji, talentowi a przede wszystkim determinacji można znaleźć własną drogę i naprawdę daleko zajść.


Książka podzielona jest na rozdziały w których śledzimy losy Ibry, jesteśmy z nim w chwilach triumfu ale i także w czasie gdy doznaje porażki. Książka ma ważny przekaz, że to my decydujemy o tym kim jesteśmy. A Zlatan jest człowiekiem, który pamięta, kim był, i który oddaje światu to co ma w sobie dobrego. 

Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont

1 komentarz:

  1. Widzę, że to wydanie albumowe - dużo zdjęć i krótkich opisów, więc książka jest bardzo przystępnie napisana.
    U mnie w szkole też teraz szał na tego typu pozycje, ale niestety ja kupiłam "w ciemno" i w tytułach, które zakupiłam są tylko wkładki ze zdjęciami i bardzo dużo treści napisanej niemalże maczkiem.

    Książkę zaliczam, bo jek weźmiemy granat z tła i z koszulki to się "uzbiera" połowa okładki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)