22 lis 2015

Księżniczka Julka i jej kucyk / Księżniczka Lena i jej chomik

Księżniczka Julka i jej kucyk

Autor:Aleix Cabrera, Rocio Bonilla
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:36
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Księżniczki kochają zwierzętaKsiężniczka Julka nie była typową księżniczką  nie potrafiła usiedzieć w jednym miejscu i robić tego co nakazywał kodeks królewski. Za to często oddawała się marzeniom, wyobrażała sobie że podróżuje dużo dalej niż sięga Królestwo wody. Na 10 urodziny miała dostać kucyka o którym zawsze marzyła, jednak przed samymi urodzinami zmieniła zdanie. Poprosiła wszystkich, którzy mieszkają daleko na wysypach by zrobili mosty tak by wszystkie były połączone. Tak więc każda rodzina z maleńkich wysp zrobiła most z tego w czym się specjalizują. Gdy wszystkie wysypy były połączone księżniczka poprosiła o kucyka, w końcu kucyk miał teraz dużo miejsca by być wolnym a nie przebywać w jednym miejscu. Na końcu książeczki znajdziemy mały poradnik opieki na kucykiem z którego dzieci się dowiedzą się gdzie można kupić kucyka, jak o niego dbać i jak kucyki się porozumiewają.Księżniczka Lena i jej chomik

Autor:Aleix Cabrera, Rocio Bonilla
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:36
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Księżniczki kochają zwierzętaKsiężniczka Lena mieszkała w Pałacu Wiatr, który była najbardziej wietrznym miejscem na świecie. Po zmroku księżniczka bała się wszystkich hałasów a w pałacu śmiali się z niej, że jest strachliwa. Tylko jej przyjaciel ją rozumiał, próbował jej pomóc z lękami przywoził jej zwierzęta ale wszystkie w nocy spały. Lena dostała chomika ale jak stwierdziła jeden to za mało i wzięła jeszcze trzy mimo ostrzeżeń kolegi, że to za dużo bo  wkrótce będzie ich więcej.  Nie minęło wiele czasu i po pokoju biegało jej już trzydzieści chomików. No a to już było zdecydowane za dużo jak na możliwości księżniczki, więc zaczęła je chować po całym zamku. Tym razem cały zamek bał się odgłosów jakie pojawiały się w nocy i od tamtej pory nikt, już nie naśmiewał się z lęków księżniczki. Chomiki rozdano dzieciom z pobliskiej wioski a na zamku został tylko jeden by towarzyszyć Lenie w nocy.

Na końcu książeczki znajdziemy krótki poradnik opieki nad chomikiem z którego dowiemy się jak postępować z chomikiem, jak o niego dbać i poznamy jego zachowanie.

Obie książeczki oprócz historii księżniczek, które na pewno zainteresują dziewczynki niosą ze  sobą ważny przekaz. Księżniczka Julka uczy czym jest wolność i  jak niby z pozoru małe rzeczy sprawiają, że tak się czujemy i dajemy ją innym. Księżniczka Lena uczy czym jest umiarkowanie i jak ważne jest docenienie tego co mamy i w odpowiednim momencie powiedzenie sobie "dość" i nie przesadzić. Wszystko tak opisane by dziecko zrozumiało a przy okazji czytania książeczek z rodzicem poruszyć te tematy we wspólnej rozmowie.


Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Adamada
2 komentarze:

  1. Czytałam pierwszy tytuł i bardzo mi się spodobał. Jestem ciekawa reszty.

    Julka była odpowiedzialna i udowodniła to swoim zachowaniem, natomiast Lena najpierw myślała chyba tylko o sobie, prawda? Dopiero potem zrozumiała jak należy się opiekować chomikami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nie czytałam tej serii, więc będę miała co nadrabiać, jak zdecyduję się na zakup.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)