24 lis 2015

O Wilku, który chciał zmienić kolor / O Wilku, który bał się własnego cienia

O Wilku, który chciał zmienić kolor

Autor: Orianne Lallemand, Eleonore Thuillier
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Przygody Wilka
Pewnego dnia Wilk obudził się w złym humorze nie podobało się mu, że jest cały czarny. Postanowił, że od dzisiaj zmienia kolor... Mogłoby się wydawać, że to nic trudnego ale wcale nie jest to takie łatwe jak myślał.  Więc Wilk szukał, przymierzał każdego dnia co innego i inny kolor jednak zawsze mówił nie pasuje mi to wcale.  W końcu po kilku dniach ciągłego przymierzania stwierdził, że najlepiej się czuje w czarnej skórze wilka! 
Jest to historia o poszukiwaniu sposobu na wyrażenie siebie i o tym, jak ważne jest to by dobrze się czuć we własnej skórze. Dzieciom przede wszystkim spodobają się opisy i porównania strojów Wilka no i humor z jakim wszystko opisano.

O Wilku, który bał się własnego cienia

Autor: Orianne Lallemand, Eleonore Thuillier

Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Przygody Wilka
Był sobie wilczek, który wszystkiego się bał nawet własnego cienia!! A jak sami wici dla wilka coś takiego no nie jest zbyt ciekawą sytuacją ale jak można pokonać swoje lęki i stać się odważnym? Rodzicie postanowili, że wilczek musi poznać świat i stawić czoła swoim lękom. I tak nasz wilczek wyruszył sam w drogę  i tutaj zaczyna się jego wielka przygoda. na swojej drodze spotkał wielkiego niedźwiedzia, zajączka a także poznał nowych przyjaciół. I tym oto sposobem Wilk przybył do Dalekiego Lasu i od tego momentu czuł się już dobrze i więcej niczego się nie bał no dobra prawie niczego :).
Jest to historia, która uczy że nie wszystko jest takie straszne jak wygląda i pozory mogą mylić. Wystarczy jednak przyjrzeć się bliżej i okazuje się, że jest całkiem inaczej no i bardzo ważna rzecz jak się ma przyjaciół łatwiej pokonać lęki niż samemu.


Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Adamada

1 komentarz:

  1. Jak przeglądałam książki wydawnictwa, nie bardzo przemawiała do mnie ta seria, ale Twój wpis uświadamia mi, że pozory mogą mylić. świetne ilustracje i warte uwagi przesłanie to coś, co mnie do nich zachęca.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)