10 sty 2016

Do czego służy kotlet?

Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron: 126
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Seria: Tornister pełen przygódDo czego służy kotlet? to książka z dużym humorem, czytając przygody Kajetana i jego szkolnych kolegów można się pośmiać ale i co ważne porusza też ważne tematy.
Jak wiadomo dzieci są dociekliwe a ich pytania czasem sprawiają, że zapominamy języka w buzi i nie wiemy co powiedzieć. Dlatego lubię książki, które przychodzą mi z pomocą w tych momentach.

Książka składa się z 10 rozdziałów w których poznajemy Kajetana i jego rodzinę oraz kolegów z klasy. Każdy rozdział porusza inną kwestię jakże bardzo ważną dla nich. Dowiemy się między innymi kto jest wykolejeńcem i dlaczego tak o panu od angielskiego myśli mama Tolka.
Uśmiałam się czytając o tym co ma wspólnego całowanie z pojawianiem się pryszczy no i najważniejsze jak się całuje po filmowemu bo jak się okazuje to jest wielka sztuka.
Nie zapominajmy o tytułowym kotlecie, który jak się okazuje nie koniecznie służy tylko do zjedzenia.

Książka napisana z humorem, przekazująca ważne kwestie dla dzieci w taki sposób by one je zrozumiały a i rodzic, który czyta książkę również z tego czytania coś wyniósł. Zdecydowanie świetna książka, która trafia w samo sedno i ukazuje jak ważne jest by rodzic umiał rozmawiać z dzieckiem co świetnie pokazane jest na rodzinie Kajetana.
Dodatkowo świetne ilustracje z dozą humoru dopełniają wszystko idealnie :).

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Dziecinnie 
Czytam opasłe tomiska


Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Adamada
3 komentarze:

  1. Ale bym się na niej uśmiała. Uwielbiam takie "szalone" publikacje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś nie zwróciłam na nią wcześniej większej uwagi, a widzę, że mogłaby mi się spodobać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)