26 lut 2016

Julka Wróbel i przygoda ze świnką

Autor: Megan McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:64
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Hania Humorek i przyjaciele
Hania Humorek i przyjaciele to nowa seria dla dzieci, które niedawno nauczyły się czytać. Akurat objętościowo  w sam raz dla siedmiolatków i młodszych dzieciaczków, które dobrze radzą sobie z czytaniem. Michasia z chęcią zaczęła czytać książeczkę w końcu odskocznia od czytanek w podręcznikach w szkole. Na plus duże litery, ładne kolorowe ilustracje które doskonale uzupełniają historię.  Dodatkowo książeczka porusza jakże ważną kwestię przyjaźni  i pytanie czy należy dzielić się z przyjacielem każda tajemnicą. 

Zbliżają się urodziny Julki a musicie wiedzieć, że jest ona WIELKĄ powtarzam WIELKĄ fanką świnek. Jej pokój to całe mnóstwo świnkowych gadżetów a na urodziny chciała by dostać prawdziwą miniaturową świnkę. Julka nie może się doczekać już swoich urodzin niestety przed urodzinami pokłóciła się z Hanią i nazwała ja wstrętną świnką i cofa zaproszenie. W dniu urodzin przeszukała cały dom i nie znalazła upragnionej świnki więc urodziny zapowiadają się nieciekawie.  Czy Julka pogodzi się z Hanią? Co było powodem kłótni i najważniejsze czy Julka dostanie upragnioną świnkę. Tego dowiecie się z książeczki.

Przyznam się szczerze bardzo polubiłam serię o Hani Humorek a seria Hania Humorek i przyjaciele zapowiada się na prawdę ciekawie. Z niecierpliwością czekamy na następne części, które będą miały ukryty morał. Jak najbardziej polecamy.


Książka bierze udział w wyzwaniach:
Dziecinnie

Za książeczkę  dziękujemy Wydawnictwu Egmont

 


2 komentarze:

  1. Ale świetna seria. Ilustracje są śliczne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne ilustracje, treść ciekawa. Bardzo mi się podobała ta opowieść.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)