12 mar 2016

Beki, smarki, pierdy, czyli co się dzieje w moim ciele

Autor: Emma Dodson
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 16
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016Kiedy ta książka wpadła w ręce dziewczyn śmiechom nie było końca bo jak wiadomo to co się dzieje w naszym ciele i się o tym nie mówi śmieszy najbardziej. Podejrzewam, że różnie dzieci w różnym wieku zareagują na książkę moje są jeszcze w wieku, że większość rzeczy je bawi.

Beki, smarki pierdy to książka, która w zabawny sposób przekazuje jakże ważne informacje ( no dobra nie tylko te ważne ale i te mniej też) tak by dzieci je zrozumiały. Na 16 kartkach dowiemy się wszystkiego o smarkach w nosie, wymiotach czy pocie i ślinie. Nie zabraknie tu również informacji o wymiotach ba nawet jest poradnik ilustrowany jak wymiotować :), dowiemy się sporo rzeczy o kupie między innymi z czego się składa czy ile wynosi rekordowa kupa :P. Dzieci dowiedzą się czemu nie wolno odrywać strupów i jak one powstają. Na sam koniec dowiemy si wszystkiego o sikach co zawierają, o czym świadczy ich kolor.

Wszystko to przedstawiono w ciekawy sposób bo fakty umieszczono pod klapkami, w formie małych książeczek, modeli 3D i wysuwanych informacji. 
My jak najbardziej polecamy, 

Książka bierze udział w wyzwaniu:

Dziecinnie


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Muza
3 komentarze:

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)