14 mar 2016

Dlaczego szczekamy zębami?

Autor: Andrea Schutze
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 128
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015Książka zawiera dziewiętnaście zabawnych czasem trzymających w napięciu historyjek odpowiadających na pytania dotyczących funkcjonowania naszego ciała. Trzeba brać poprawkę, że nie są to informacje zgodne z najnowszymi badaniami ale jedynie zabawne odpowiedzi na pytania dzieci. 

Poznamy więc miedzy innymi historie Mikołaja, którego młodszy brat wsadził sobie zielony groszek do nosa. Razem z nimi poznamy odpowiedź na pytanie czy groch może wykiełkować w nosie?
Dowiemy się również skąd się biorą kozy w nosie.Jest to przezabawna historia piekarzy, którzy pieką kozy w nosie. Będą oni tak mili, że podzielą się przepisem na wspaniałą kozę w nosie. 
Razem z wampirkiem Jaronem dowiemy się dlaczego wszystko smakuje jednakowo, kiedy mamy katar. 

W książce znajdziemy jeszcze odpowiedzi na pytanie takie jak czy strach potrafi paraliżować, po co nam ślina czy da się pić, wisząc głową w dół  na wiele innych. Wszystko wpleciono w opowiadania i sytuacje, w których dziecko ma szansę się odnaleźć i poznać odpowiedzi na nurtujące je pytania. 

Przyznam się, że jako rodzic czasem mam problem z odpowiedzią na pewne pytania bez zaglądania do internetu a dwa czasem trudno te wiadomości ubrać tak w słowa by dziecko zrozumiało. Autorka wychodzi nam na przeciw i w swoich opowiadaniach przekazuje tą wiedzę w sposób zrozumiały dla dziecka na odpowiednich przykładach a wy stepujące w opowiadaniach dzieci bardzo to ułatwiają. 

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Dziecinnie
Gra w kolory II


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka

2 komentarze:

  1. Sama jestem ciekawa jakie to też informacje zawarte są w tych historyjkach. Szczególnie interesuje mnie odpowiedź na tytułowe pytanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Historyjki są z pewnością fascynujące. Strasznie mi się podobają ilustracje.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)