25 kwi 2016

Basia i wolność

Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron: 24
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Seria: Basia 
Do Basi przekonywać nas nikt nie musi bo w naszym domu jest mile widziana zwłaszcza przez Antosię, która ją uwielbia :). Najnowsza książka o przygodach Basi jest wydaniem jubileuszowym upamiętniającym 225 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja.

Basia wraz z rodzicami i braćmi jedzie do muzeum na wystawę, której tematem jest wolność. Jednak znając Basię nic nie będzie łatwo a ona jak ma to w zwyczaju pokaże swoje małe różki. Podziwiam jej tatę za te pokłady cierpliwości do swoich dzieci i sposób w jaki potrafi z nimi rozmawiać i przekazywać informacje tak by dziecko z rozbrykanego zmieniło się w zasłuchane. Wiadomo nie od dziś, że muzeum i dzieci nie zawsze idą w parze ale jak się ma kogoś kto potrafi zaciekawić daną historią to wtedy zwiedzanie jest zabawą a przy okazji ile ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
Tym sposobem Basia dowiaduje się czym są różnią się zasady od nakazów i czemu służą.
No i jak tu nie lubić Basi, która w tak świetny sposób przekazuje dzieciom informacje, które nam czasem dorosłym idą kiepsko. Dzięki temu w swój dziecięcy sposób pozwala nam dorosłym spojrzeć tez na to z perspektywy dziecka.
Jak najbardziej polecamy wszystkie książeczki z serii Basia :).


Książeczka bierze udział w wyzwaniu:
Dziecinnie

Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont

3 komentarze:

  1. I ja i moja córka kochamy Basię. Jest szczera, wesoła i dzieci mogą się z nią utożsamiać. W końcu kto nie popełnia błędów??

    OdpowiedzUsuń
  2. A my Basi nigdy nie mieliśmy jeszcze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Do Basi jestem średnio przekonana, ale ta książeczka wyjątkowo przypadła mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)