17 kwi 2016

Operacja Burzowa Chmura


Autor: Jorn Lier Horst, Hans Jorgen Sanders
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 112
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Seria: Operacje 


Przedstawiam wam nową serię kryminalną i detektywistyczną przeznaczoną dla dzieci :) Jako, że jestem fanką kryminałów skandynawskich nie mogło zabraknąć ich również w biblioteczce moich córek.  Autor serii Operacje.. jest uznanym norweskim pisarzem kryminałów a wcześniej pracował jako detektyw w policji.

Bohaterami są Tiril i Oliver, którzy są przyjaciółmi i prowadzą w Elvestad Biuro Detektywistyczne nr 2. Nie można tez zapomnieć o jeszcze jednym członku Biura a mianowicie psie Otto, który towarzyszy naszym małym detektywom w rozwiązywaniu zagadek. 

W ich rodzinnym miasteczku Elvestad grasują dziwni złodzieje. Znikają drożdże z magazynu piekarza, potem giną puste butelki po oranżadzie i beczki przeznaczone na budowę pomostu kąpielowego. Dodatkowo okazuje się, że ktoś wyciął krzaki jałowca z parku. Do akcji wkracza Biuro Detektywistyczne nr 2 wraz z psem tropiącym Otto udaje im się wpaść na trop złodziei. Czy uda im się znaleźć kryjówkę złodziei i dowiedzieć do czego potrzebne im były skradzione rzeczy?

Świetnie napisana książka, trzymająca w napięciu a podejście młodych detektywów do tematu iście profesjonalne. Na końcu książki znajdziemy zadania do wykonania dla młodych detektywów co zapewni im niezłą rozrywkę i sprawdzi spostrzegawczość. Dodatkowo fajna duża czcionka, która jest w sam raz dla dzieci które uczą się czytać lub już miarę dobrze czytają same.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
Dziecinnie
Czytamy literaturę skandynawską II

Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina

4 komentarze:

 1. Z książek tego pisarza bardzo lubię te dziecięce, w tym tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie odkryliśmy tę serię:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. O Biurze Detektywistycznym nr 2 oraz o czterech innych seriach dla wielbicieli zagadek w najnowszym odcinku podcastu Co się czyta?
  https://cosieczyta.pl/07-detektywi-na-tropie/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)