23 kwi 2016

Operacja Podmuch Wiatru

Autor: Jorn Lier Horst, Hans Jorgen Sanders
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 104
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Seria: Operacje To już 6 tom serii Operacje.. który zamyka tydzień z tą serią ale wkrótce pojawią się dwa nowe tomy więc z przyjemnością wrócimy do Tiril i Oliviera.

W pewien wietrzny dzień Olivierowi podmuch wiatru cisnął w twarz pewną kartkę, na której była podejrzana lista. Wszystko wskazuje na to, że osoba która sporządziła listę planuje włamanie. Młodzi detektywi znajdują trop i podążając nim trafiają do Hotelu Elvestad. Dowiadują się co chcą ukraść złodzieje, pozostaje pytanie tylko kiedy. Czy młodym detektywom uda się powstrzymać przestępstwo, jeszcze zanim do niego dojdzie? Czy policja będzie z nimi współpracować? Tego dowiecie się czytając książkę. 

Słowem podsumowania seria jest napisana świetnie, autor bardzo poważnie podchodzi do młodego czytelnika. Śledztwa prowadzone przez dzieci są na najwyższym poziomie, młodzi detektywi posiadają ogromną wiedzę i wiedzą jak działać choć czasem miałam wrażenie, że dość sporo ryzykują. Jednak serie czyta się szybko, nie brakuje akacji i sytuacji mrożących krew w żyłach młodemu czytelnikowi. Duże litery, rewelacyjne ilustracje cóż więcej chcieć. Polecamy jak najbardziej.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
Dziecinnie
Czytamy literaturę skandynawską II

Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina


1 komentarz:

  1. Fajnie, że niebawem będą kolejne dwa tomy. Mam więc sporo do nadrobienia. Masz rację, serię czyta się szybko i ze sporym zainteresowaniem.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)