15 kwi 2016

Skarbnica polskich bajek, baśni i legend

Opracowała: Tamara Michałowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron: 232
Okładka: twarda
Rok wydania: 2014"Skarbnica polskich bajek, baśni i legend" to prawdziwy skarb wśród książek taka perełka w której zebrano bajki, baśnie i legendy polskie. Wszystko jest świetnie opracowane, język i tempo opowieści dopasowano do dzieci. Dodatkowo wszystko uzupełnia piękna i bogata szata graficzna a ilustracje zachwycają. 
Na początek czekają na czytelników Legendy o początkach Państwa Polskiego   Nie zabrakło tutaj znanym wszystkim legendy o krakowskim Smoku Wawelskim, Wandzie co nie chciała Niemca czy Panu Twardowskim. Poznamy również legendy Warszawskie czyli Wawa i Sawa, Warszawska Syrenka czy Bazyliszek.  Dla tych co nie znają legend Góralskich zapoznamy się z legendami o Janosiku i Śpiących rycerzach w Tatrach. 

Dzięki tej książce dzieci poznają nasza kulturę, wartości które przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jak wiadomo takie wartości warto pielęgnować a książka jest dobrym nośnikiem informacji. 

Dodatkowo ładnie wydana, wyraźna czcionka która spokojnie sprawdzi się u dziecka zaczynającego samodzielne czytanie i takiego, które już samo czyta.

Książkę jak najbardziej polecamy.


Książka bierze udział w wyzwaniu: 
Dziecinnie
Gra w kolory II

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg


1 komentarz:

  1. Mam kilka takich zbiorów, w tym ten. Jak zwykle, byłam z niego bardzo zadowolona.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)