4 maj 2016

Małe księżniczki / Moje ulubione zwierzęta


Małe księżniczki

Autor: Tamara Michałowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron:16
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Moje pierwsze naklejki
W środku znajdziemy ponad 40 naklejek wielokrotnego użycia, strony książeczki są foliowane dzięki czemu naklejki można odklejać i przyklejać. Tematem przewodnim książeczki są księżniczki i tak możemy naklejać naklejki w różowym pałacu, ogrodzie pełnym kwiatów, pokoju sypialnym czy ślubie księżniczki  z księciem z bajki. Przy każdej naklejce podana jest jej nazwa oraz strona na której się powinna znaleźć. My oprócz zabawy wykorzystałyśmy ją do opowiadania historyjek, nauki kolorów i szukania różnych przedmiotów. 


Moje ulubione zwierzęta

Autor: Tamara Michałowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron:16
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
Seria: Moje pierwsze naklejkiW środku znajdziemy ponad 40 naklejek wielokrotnego użycia, strony książeczki są foliowane dzięki czemu naklejki można odklejać i przyklejać ( niestety z tym bywa różnie bo naklejki nie za bardzo chcę się odklejać po naklejeniu). Tematem przewodnim książeczki są zwierzęta i środowisko w którym żyją. Zadaniem dziecka jest naklejenie naklejki w odpowiednim miejscu, przy każdym zwierzątku podana jest jego nazwa. Dziecko w trakcie zabawy poznaje nazwy zwierząt i środowisko w którym żyją. Nam książeczka przydała się do utrwalenia miejsc gdzie żyją zwierzęta i ich nazw. 
Obie książeczki mają kolorowe  rysunki o zaokrąglonych kształtach więc spokojnie młodsze dzieci sobie poradzą z odklejaniem i przyklejaniem. Dodatkowo brak tekstu sprawia, że za każdym razem może powstać nowa historia.

Książeczki biorą udział w wyzwaniu:
Dziecinnie
Cztery pory roku

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg

2 komentarze:

  1. Ale śliczne... Chciałabym tę ze zwierzątkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie mi też niektóre nie chciały się przyklejać ponownie. Nie można im odmówić jednak przepięknych ilustracji!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)