29 maj 2016

Żubr Pompik

Tropy na śniegu

Autor: Tomasz Samojlik
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 56
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Seria: Żubr Pompik


Żuberek Pompik urodził się jesienią, później niż jego kuzyni i był najmniejszym z całego stada. Do tego mały jest dociekliwy i wszystko go interesuje. Dzieci przy okazji jego wycieczek w las i zawieraniu znajomości z rożnymi zwierzętami dowiedzą się o przygotowaniach jeża i wiewiórki do zimy.  Poznamy również łosia, który nie okazał się myślicielem tylko szukał drogi. Razem z Pompikiem przeżyjemy trudne chwile gdy mały żubr się zgubi w pewien zimowy dzień. Spotkamy tez niezbyt miła srokę, która naśmiewała się nie tylko z Pompika ale też z małego rysia i liska. Można by dużo pisać o przygodach małego żubra ale nie będę wam psuć tej przygody. Zdradzę wam tylko, że nasz mały Pompik został starszym bratem :) 
   Zapach wiosny
Autor: Tomasz Samojlik
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 56
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Seria: Żubr PompikŻubr Pompik odkąd pojawiła się jego siostra Polinka juz nie jest najmniejszym żubrem w stadzie. Do lasu zawitała wiosna i razem ze siostra Pompik poznają ciekawe rzeczy. Tym razem dowiemy się czym są barwy ochronne i do czego są potrzebne. Jak wiadomo w lesie jest bardzo dużo różnych odgłosów i razem z rodzeństwem dzieci dowiedzą się kto wydaje odgłosy KRA,KRA, KRA !  czy STUK, STUK, STUK! , PAC, PAC PAC!. Jak widać w lesie zawsze się dużo dzieje rodzeństwo spotyka bobra i dowiadują się po co bobry budują tamy, Dowiemy się dlaczego pająk nie klei się do swojej pajęczyny, które zwierzęta mają największy apetyt.

A wkrótce powstanie serial animowany oparty na książeczkach o żubrze Pomponiku :) Więcej informacji znajdziecie na stronie www.zubrpompik.pl


Książki biorą  udział w wyzwaniu:
Dziecinnie
Cztery pory roku 

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina

 

2 komentarze:

  1. Ilustracje mnie rozwaliły! Boskie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio doszły do mnie niespodziewanie dwie książeczki o Pompiku - o wiośnie i lecie. Ta druga zdecydowanie bardziej mi się podobała, ale może kiedyś poznam też tę o zimie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)