6 cze 2016

Różowe babeczki / Po co komu mamut?


Różowe babeczki

Autor: Joanna Jagiełło
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron: 48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016

Seria: poczytaj ze mną / kryminał

W cukierni pani Bajadery ktoś zamienił krem malinowy na babeczkach na jakąś inną nieznaną masę. Sprawą zajmie się Lucjan Zagadka a pomagać mu będzie jego córka Lusia. Po zbadaniu śladów okazuje się, że zamiast kremu na babeczkach jest ciastolina, trop prowadzi ich do sklepu papierniczego. Sporządzają portret pamięciowy i ruszają na poszukiwanie winnych. Czy uda im się odnaleźć winnych podmianki kremu w cukierni pani Bajadery? W śledztwie ważne będą dociekliwość, logiczne myślenie i umiejętność dedukcji a tych cech naszemu duetowi nie brakuje.


Jestem fanką kryminałów więc coraz większa ilość książek w tym temacie, które się ukazują bardzo mnie cieszy. Na samym początku książki zostało objaśnione czym jest kryminał, kto jest główna postacią w powieści i podstawowe informacje czego można się spodziewać w takiej książce.

Po co komu mamut?Autor: Agnieszka Frączek
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron: 48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016

Seria: poczytaj ze mną /bajkaMalutki mamut, który całe wieki spędził jako malowidło na ścianie w jaskini postanowił wyruszyć w świat. Na zewnątrz czekało go dużo niespodzianek, spotkał kozę i stracha w czapce z daszkiem. Spotkał też tresera kaczek, który postanowił tresować małego mamuta, Jednak młody mamucik miał inne plany i uciekł treserowi, z pomocą przyszli mu nowo poznani przyjaciele. Gdzie zamieszkał po wszystkim mamucik i co z tym wszystkim wspólnego mają żółte kalosze i sernik? Dowiecie się z książeczki.

Na początku książeczki znajdziecie informację czym jest wierszowana bajka, kto jest bohaterem bajki a także, kim byli najsłynniejsi polscy autorzy bajek.
To już kolejne książeczki z serii "Poczytaj ze mną" oprócz kryminału, bajki wydano jeszcze baśń, przygoda, fantasty, humor i reportaż. Nie zapominajmy, że 2 razy więcej słów występuje w książkach dla dzieci niż w programach telewizyjnych. 20 minut wspólnego czytania codziennie to milion słów, które dziecko usłyszy rocznie. Ponad 90% dzieci, którym opiekunowie regularnie czytają, osiąga lepsze wyniki w nauce.


Książki biorą udział w wyzwaniu:
dziecinnie
gra w kolory II (Różowe babeczki)
klucznik
czytam nowości


Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Egmont


1 komentarz:

  1. Mam dwie inne książki z tej serii - Gdy pada deszcz. Przejście i o kocie. Myślę, że z tych polecanych przez Ciebie bardziej spodobałaby mi się druga publikacja.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)