22 cze 2016

Soy Luna. Początek lata / Poradnik wrotkarki / Za kulisami

Soy Luna Początek lata 

Autor: Paco Jimenez
Wydawnictwo:  Egmont
Ilość stron: 152
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016

Seria: Soy LunaJak to bywa w przypadku seriali na Disney Michasia większości jest fanką nie inaczej jest z Soy Luna. Luna jest bohaterką którą może się młody czytelnik identyfikować jest miła, grzeczną i pełna energii dziewczyną dla której całym światem są wrotki. Tak więc historia książki nierozerwalnie związana jest z wrotkami na których jeździ nasza bohaterka.

Początek lata to historia, która ma miejsce przed wydarzeniami pokazanymi w serialu więc jest doskonałym pilotem. W książce poznajemy bliżej Lunę oraz jej przyjaciela Simona i ostatnie lato jakie spędzają razem przed przeprowadzką Luny i wielkimi zmianami jakie zajdą w jej życiu.
Książka jest formą pamiętnika i to z perspektywy Luny mamy wgląd na świat i to jakim go widzi.

Jako że Początek lata jest książką dla młodszego czytelnika to litery są dość spore więc nie powinno być problemu z samodzielnym czytaniem. Dodatkowo wszystko napisane jest tak, że szybko się czyta a historia jest wciągająca :)Soy Luna Poradnik wrotkarkiWydawnictwo:  Egmont
Ilość stron: 64
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Seria: Soy Luna

Zaznaczę od razu, że nie jest to zwykły poradnik zawiera nie tylko porady na temat wrotkarstwa ale także sporo miejsca na własne notatki. Znajdziemy w nim między innymi krótką informację o Lunie i jej przyjaciołach ale także  informacje o sprzęcie i ubraniu jakie potrzebne jest by zacząć jazdę na wrotkach. 

Poradnik został podzielony na pięć działów z których dowiemy się między innymi dlaczego warto nosić ochraniacze, jak hamować i ruszać czy jak wygląda podstawowa pozycja w czasie jazdy. Nie zabrakło również informacji o rekordach Guinessa i zawodach wrotkarskich. Tak więc jest o czym czytać a przy okazji można bliżej poznać świat wrotkarski. 

Wszystko pokazane i opisane jest tak by nikt nie miał problemu ze zrozumieniem tak więc poradnik skierowany jest do różnych grup wiekowych.Soy Luna Za kulisami 1
super zdjęcia i wywiadyWydawnictwo:  Egmont
Ilość stron: 16
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016

Seria: Soy LunaKsiążeczki z serii Za kulisami są nam bardzo dobrze znane z serialu Violetta więc i Luna u nas zagościła. Ta książka to fotograficzna opowieść o kulisach serialu Soy Luna, która pokazuje historię filmowego planu i jego bohaterów. Nie zabrakło w niej komentarzy aktorów odgrywających główne role. Dla fanów w środku znajdują się plakaty w rozmiarze XXL oraz spora ilość naklejek. Pierwszy zeszyt czyli ten, który mamy przybliża nam postać Luny, Niny i Mateo. W kolejnych dwóch które zostały już wydane poznamy bliżej Ambar, Jazim i Delfi oraz Simona, Nico i Pedro.

Książki biorą udział w wyzwaniu:
dziecinnie
klucznik
czytam nowościZa książki dziękujemy Wydawnictwu EgmontBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)