26 paź 2016

Szkoła detektywów Emila Wykopka. Bal Piłkarzy

Autor: Joanna Olech
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron: 112
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016
Seria: Szkoła Detektywów Emila WykopkaJest to drugi tom o młodych detektywach ze Szkoły detektywów Emila Wykopka. Na młodych 
czytelników czeka zagadka, ciekawi bohaterowie, sporo akcji i jak zawsze młodzi detektywi w natarciu. Autorka postarała się by nie zabrakło zwrotów akcji, dużego napięcia, mylących tropów i sporej grupy podejrzanych.Tym razem nasza piątka młodych detektywów będzie zajmować się sprawą tajemniczej kradzieży cennego trofeum - Pucharu Ligi. Wśród gości na Balu Piłkarzy, podczas którego skradziono trofeum znajduje się kilku podejrzanych. Każdy z  młodych detektywów bada trop i "ma na oku" swojego podejrzanego. Jednak każdy kolejny trop okazuje się fałszywy co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Gdy w gazecie ukazuje się list żądaniem okupu za skradziony Puchar grono podejrzanych się zawęża. Czy sprawca zuchwałej kradzieży zostanie złapany?  
Książkę czyta się bardzo szybko, duża czcionka i spore odstępy między linijkami sprawiają, że dzieci które czytają już samodzielnie lub się uczą czytać nie będą miały problemu z czytaniem. Stonowane ilustracje nie przeszkadzają anie nie rozpraszają w trakcie czytania. Nie można zapomnieć o poczuciu humoru autorki, która również w tej części nadała swoim bohaterom ciekawe imiona :). Teraz pozostaje nam czekać z niecierpliwością na następną część przygód młodych detektywów.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie
czytam nowości

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont2 komentarze:

  1. Lubię książki o młodych detektywach, ale tej serii jeszcze akurat nie czytałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze za gruba dla mojej córy ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)