19 sty 2017

Zamczysko StrachulcówZamczysko Strachulców. Do ataku!

Autor: Mr Tan
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:54
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Seria: Zamczysko strachulców


Zamczysko strachulców moim zdaniem można porównać spokojnie do Monster High,jedyna różnica że tutaj do szkoły chodzą strachulce. Znajdziemy tutaj między innymi Wilkołaka, Wampira, Trytona ( wodne stworzenie) czy Ducha. Co ważne wszyscy żyją w zgodzie i razem się uczą.

Dyrektorka Pani Śmerćnagła zachorowała, wyglądała okropnie, nos miała opuchnięty i siedziała w szlafroku. Jak się okazało oprócz niej zachorowała również szkoła ( a musicie wiedzieć, że szkoła w której uczą się strachulce jest nie zwykła bo żywa) a wszystkiemu winne są Kroby. Kroby w świecie ludzi starają się dokonać podboju świata. Żeby to osiągnąć, używają swoich diabelskich mocy. Strachulce do wykorzystania jako broń mają poduszki-pierdziuszki, krobitywka oraz krobiblaster. Czy młodym strachulcom uda się wspólnie pokonać Kroby?
Zamczysko Strachulców. Grom z jasnego nieba

Autor: Mr Tan
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:54
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Seria: Zamczysko strachulców
Lady Krakra skonstruowała maszynę jeszcze straszniejszą i bardziej straszniejszą niż jej wszystkie poprzednie wynalazki.  Okazała się nią apokaliptyczne monstrum, demoniczna maszyneria do wywoływania burz, ciskania gromów na oślep i dziurawienia chmur błyskawicami. Lady Krakra nazwała ją gromowładkiem a jego zadaniem było śmiertelnie przestraszyć ludzi. Uczniowie z radością zaczęli obsługiwać maszynę. Jednak nie wszystko poszło z planem. Jak to wszystko się skończyło?Nowa seria Wydawnictwa Adamada jak zwykle nie zawodzi. Strachulce wywołują uśmiech na twarzy, mimo wszystko wydają się bardzo sympatyczne. Książeczki wydane są w twardej okładce, strony są śliskie, ilustracje rewelacyjne a tekt zarówno zwykły jak i w dymkach. Całość tworzy miła dla oka książkę a dzieci chętnie po nią sięgają. Poza tym to fajny sposób na okiełznanie strachu bo któż z nas jak był mały nie bał się stworów??
Książeczki jak najbardziej polecamy i czekamy na dalsze części.
Za książki dziękujemy Wydawnictwu Adamada

2 komentarze:

  1. Nie czytałam jeszcze tej serii. Sprawdzę, czy jest w bibliotece.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla nas to również nowość, musimy nadrobić :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)