16 paź 2017

Czytam i główkuję Poziomy 1-3


Król Gromoryk i niesforne jajko na miękko Poziom 1


Autor: Wojciech Widłak
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2017
Seria: Czytam i główkuję

Poziom 1 serii Czytam i główkuję przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-5 lat. Bohaterem tej serii jest Król Gromoryk, który niestety często wpada w tarapaty. Oprócz zabawnych historii znajdują się tutaj krótkie i zabawne zadania z którymi na pewno poradzą sobie najmłodsi. Dodatkowym plusem są dołożone do książeczki naklejki, dzięki którym rozwiązywanie na pewno będzie przyjemniejsze.

Tym razem Król Gromoryk ma ochotę na jajko na miękko ale niestety nie wie jak je przygotować ale w pobliżu nie było nikogo kto by wiedział jak przygotować jajko na miękko. Królowi na pomoc rusza kot Gaduła, oboje wyruszają do kuchni by przygotować posiłek. Jak skończy się ich wizyta w kuchni? Czy król zje ulubiony przysmak?Ferdek i miara wszystkiego Poziom 2


Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2017
Seria: Czytam i główkuję

Poziom 2 serii Czytam i główkuję przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-7 lat. Bohaterem tej serii jest Fryderyk Epsilon Dwudziesty z planety Pedanterii, który wylądował na Ziemi. Razem z Jagodą i jej dwójką braci przeżywiają przygody. Oprócz przygód Ferdka i jego przyjaciół znajdziemy tutaj łamigłówki i zagadki, które uczą logicznego myślenia. Tutaj również znajdziemy naklejki, które przydadzą się do zadań.  

Ferdek ląduje na Ziemi i musi na niej zostać dłuższy czas by doprowadzić do ładu swój zepsuty pojazd. Poznaje na niej Jagodę i jej rodzinę, będąc u nich w domu postanawia zmierzyć i zważyć wszystko co się da.  Co było pierwszą rzeczą jaką postanowił zbadać? Przekonacie się czytając książeczkę ale zapewniam was, że  to tylko jedna z wielu rzeczy które Ferdek zamierzał zmierzyć. Szczurki nie dają się wygryźć Poziom 3


Autor: Rafał Witek 
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:64
Okładka: miękka
Rok wydania: 2017
Seria: Czytam i główkuję

Poziom 3 serii Czytam i główkuję przeznaczony jest dla dzieci 7-8 letnich. Bohaterami tej serii jest 7 Szczurków z którymi nie ma mowy by się nudzić. Razem ze Szczurkami dzieci będą rozwijać swoje umiejętności szkolne a pomogą im w tym łamigłówki i zagadki. Podobnie jak w poprzednich częściach tutaj również znajdziemy naklejki.

Po powrocie z wakacji szczurki i mysz nie mogą wejść do swojego domu. Okazuje się, że ich dom został zajęty przez koci gang, który nie ma ochoty opuścić zajętej skrytki szczurków. Aby odzyskać dom muszą obmyślić sprytny plan. Razem z zabawną ekipą czeka nas wiele przygód ubarwionych w dowcipne ilustracje oraz zabawnych zadań, które uaktywnią nieszablonowe myślenie. 

Za książeczki  dziękujemy Wydawnictwu Egmont2 komentarze:

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)